loading...

تـــو لَـــــی ( دوست شــنـاســی )

در همایش ملی «ابعاد نظری و عملی مقاومت» مطرح شد   سردار سلیمانی رژیم صهیونیستی را در سرزمین‌ اشغالی محبوس کرد      ۱۳۹۹/۱۰/۱۵   دستیار ویژه ر

طاهر مهدوی بازدید : 53 چهارشنبه 17 دی 1399 نظرات (0)
در همایش ملی «ابعاد نظری و عملی مقاومت» مطرح شد
 
سردار سلیمانی رژیم صهیونیستی را در سرزمین‌ اشغالی محبوس کرد   
 
۱۳۹۹/۱۰/۱۵
 
مراسم بزرگداشت سالگرد شهادت سردار سلیمانی در غزه با عنوان «شهید قدس»
دستیار ویژه رئیس‌مجلس با‌اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی خواب از نیل تا فرات را می‌دید، گفت: سردار سلیمانی رژیم صهیونیستی را در سرزمین‌اشغالی محبوس کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، اولین همایش ملی «ابعاد نظری و عملی مقاومت»  به صورت وبینار با حضور برخی شخصیت‌ها و اساتید در دانشگاه امام صادق(ع) برگزار شد.
امیر عبداللهیان، دستیار ویژه رئیس‌مجلس شورای اسلامی در سخنانی که به صورت فیلم در اختیار برگزارکنندگان این همایش  قرار داده بود با‌اشاره به اینکه برای واکاوی ابعاد عملی و تئوری مقاومت با تمرکز بر رفتار و مکتب سردار سلیمانی باید بدانیم در چه جهانی زندگی می‌کنیم و جایگاه سردار سلیمانی و دستاوردهای او چیست، اظهار داشت: کنش‌گران در جهان معاصر با تغییرات مفهومی بسیاری رو به رو شده‌اند. تعداد کنش‌گران در دوران جنگ سرد به 2 کنش‌گر در آمریکا و شوروی می‌رسید که با یکدیگر جنگ اتمی می‌کردند.
وی افزود: امروز در دنیایی زندگی می‌کنیم که تعداد کنش‌گران متعدد است و واحدهای سیاسی کوچک در روند امور جهان نقش دارند و بازیگران این جهان هستند. علاوه‌بر بازیگران دولتی، کنش‌گران غیردولتی هم وارد میدان شده‌اند و نقش‌آفرینی می‌کنند. داعش یک بازیگر غیردولتی است که توانست درصد بالایی از زیرساخت‌های سوریه را تخریب کند. حزب‌الله بازیگر دیگری است که با کنش‌گری و مقاومت‌ توانست اراضی لبنان را از زیر چکمه‌های صهیونیست‌ها رها کند.
وی با‌اشاره به نوع کنش‌ها در مقایسه با زمان جنگ سرد گفت: اساس کنش‌ها در جنگ سرد سیاسی بود اما در دو دهه اخیر اساس کنش‌ها به نظامی و امنیتی تغییر پیدا کرده است.  راهکارهای سیاستی از سرعت تحول سیاسی و امنیتی جا ماندند.
عبداللهیان ادامه داد: از سال 2033 تا 2018  که آمریکا وارد خاک عراق شد بیش‌ از یک میلیون  نفر در این کشور شهید شدند. در جنگ 2011 میلادی سوریه  نیز تا کنون حدود 700 هزار نفر برای دفاع از کشورشان شهید شدند. لذا در حیطه نوع کنش هم شاهد تحول چشمگیری نسبت به جنگ سرد هستیم.
وی درباره محیط کنش نیز تاکید کرد: محیط بازی در دنیای امروز ناپایدار، اسفنجی و ژله‌ای است. در واقع می‌توان گفت امروز در دنیایی زندگی می‌کنیم که تعداد کنش‌گران متاثر، محیط کنش ناپایدار و کنش امنیتی و نظامی است.
 دستیار ویژه رئیس‌مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امنیت منطقه‌ای می‌تواند بر امنیت ایران تاثیرگذار باشد، یادآور شد: امنیت منطقه و کشور یکی از بزرگ‌ترین استراتژی‌های رهبر انقلاب و از دستاوردهای سردارسلیمانی بود که به درستی میسر شد.
وی اضافه کرد: در حالی که اسرائیل خواب کشورگشایی از نیل تا رود فرات را می‌دید، سردار سلیمانی و جبهه مقاومت رژیم صهیونیستی را در زندان کوچکی به نام سرزمین‌اشغالی فلسطین محبوس کرد.
امیرعبداللهیان درباره مقاومت یمن نیز گفت: آینده یمن متعلق به همه یمنی‌ها  و گروههای یمنی است و ‌اشغالگران خارجی و عربستانی که بازیچه دست آمریکا و انگلیس قرار گرفته‌اند هیچ کدام حقی در آینده یمن ندارند.

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
  • فراموشی رمز عبور؟