loading...

تـــو لَـــــی ( دوست شــنـاســی )

. دستور رئیس قوه قضائیه به دادستان‌ها برای برخورد قانونی و سریع با عوامل اغتشاشات و مروجان دروغ و شایعه   ۱۴۰۱/۰۷/۰۱ به گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت‌الاسلام والمسلمین مح

طاهر مهدوی بازدید : 7 شنبه 02 مهر 1401 نظرات (0)

.

دستور رئیس قوه قضائیه به دادستان‌ها برای برخورد قانونی

و سریع با عوامل اغتشاشات و مروجان دروغ و شایعه

  ۱۴۰۱/۰۷/۰۱

دستور رئیس قوه قضائیه به دادستان‌ها برای برخورد قانونی و سری

به گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای، طی تماس‌های جداگانه‌ای با دادستان کل کشور و مراجع قضایی‌، خطاب به آنها دستور داد در راستای حفظ امنیت و آرامش شهروندان و صیانت از زندگی عادی و روزمره آنها در سراسر کشور و مقابله با عناصر اصلی اغتشاشگر و آشوب‌طلب حرفه‌ای‌، مخلان آرامش شهروندان و امنیت روانی مردم‌، افرادی که به اموال عمومی و دولتی خسارت وارد کرده‌اند و در برابر پلیس تمرد می‌کنند، مرتبطین با سرویس‌های جاسوسی خارج از کشور برخورد بازدارنده طبق قانون صورت گیرد و در تکمیل و رسیدگی به پرونده‌های قضایی‌ آنها هم تسریع شود. 
رئیس‌قوه قضائیه کلیه دادستان‌ها و مسئولان قضایی ذی‌ربط در نقاط مختلف کشور را مکلف و موظف کرد، در این راستا بدون هیچ‌گونه اغماض و کوتاهی و در چهارچوب موازین قانونی اقدام کنند.
رئیس‌دستگاه قضا همچنین در این تماس‌ها با اشاره به شگرد دشمنان و عناصر وابسته به گروهک‌های معاند در برانگیختن هیجانات مردم به ویژه نوجوانان و جوانان و تحریک احساسات آنها با ترویج شایعات و اکاذیب‌، به مسئولان قضایی ذی‌ربط در سراسر کشور دستور داد، در مورد برخورد قانونی با منابع ترویج دروغ و شایعه هم اهتمام صورت گیردرئیس‌عدلیه تاکید کرد: نباید اجازه دهیم دشمن با سوءاستفاده از موقعیت به وجود آمده بخشی از جامعه را که بر اساس شنیدن برخی از اخبار غیر دقیق، دارای سؤال و مطالبه می‌باشند را مسئله‌دار و دارای شبهه کند.

 

پیش از توزیع در بین آشوبگران
65 قبضه اسلحه اتوماتیک آمریکایی در دیواندره کشف و ضبط شد

کشف 65 قبضه اسلحه اتوماتیک آمریکایی در دیواندره | جزییات کامل از محل  بارگیری و مقصد آنها - همشهری آنلاین

مرکز اطلاع‌رسانی نیروی انتظامی استان کردستان از کشف و ضبط ۶۵ قبضه اسلحه اتوماتیک آمریکایی در شهرستان دیواندره خبر داد.
به گزارش ایرنا، این اسلحه‌ها از استان آذربایجان‌غربی به مقصد استان‌های مرکزی بارگیری شده بودند که توسط پلیس دیواندره کشف و ضبط شدند. گزارش‌ها حاکی است قاچاقچیان قصد داشتند این اسلحه‌ها را که شامل ۴۵ قبصه کلت کمری و ۲۰ قبضه وینچستر آمریکایی بود در میان معترضان شهرهای مرکزی کشور توزیع کنند.
گزارش‌ها همچنین حاکی چهار نفری که در تجمعات اخیر استان کردستان کشته شده‌اند با اسلحه‌هایی از همین نوع کشته شده‌اند. پیش از این مقامات استان کردستان از آغاز پروژه کشته ‌سازی توسط ضد انقلاب و معاندین در میان معترضان خبر داده بودند.
عبداله قدیمی پدر یکی از جانباختگان دیواندره‌ای نیز ضمن تایید پروژه کشته ‌سازی توسط ضد انقلاب گفته بود که پسرم در هیچ تجمعی شرکت نکرده و در مسیر بازگشت از مغازه به خانه با اسلحه گرم کشته شده بود. او گفته بود در محلی که پسرم کشته شده هیچ نیروی نظامی و یا امنیتی حضور نداشته است.
 انهدام تیم مسلح تروریستی
 در مرز‌های استان آذربایجان شرقی
فرمانده مرزبانی استان آذربایجان شرقی گفت: با اشراف اطلاعاتی و عملیاتی مرزبانان هنگ مرزی خداآفرین اعضای تیم تروریستی شناسایی و دستگیر شدند.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سردارمحمد احمدی اظهار داشت: دو نفر از اعضای تیم تروریستی که قصد عملیات خرابکارانه در داخل کشور را داشتند به همراه مقادیر قابل توجهی سلاح و مهمات جنگی در نوار مرزی خداآفرین دستگیر شدند.
احمدی افزود: در این عملیات دو دستگاه خودروی سواری پراید و دنا توقیف و در بازرسی از آنها یک قبضه سلاح جنگی دوربین دار ام ۱۶، یک قبضه سلاح جنگی کلاشینکف و کلت کمری، چهار قبضه نارنجک دستی، سه عدد ریموت انفجاری و بی‌سیم دستی به همراه دوربین‌های دید در شب پیشرفته کشف شد.
وی ادامه داد: در بازجویی‌های فنی و تخصصی مشخص شد این افراد قصد عملیات‌ خرابکارانه با توجه به اوضاع پیش آمده در داخل کشور را داشتند که با تلاش تیم‌های اطلاعاتی و عملیاتی مرزبانی شناسایی و دستگیر شدند و دستگیری همدستان این افراد نیز در دستور کار قرار دارد.
احمدی با بیان اینکه امنیت و آرامش در مرز‌ها خط قرمز ماموران مرزبانی است، خاطر‌نشان کرد: متهمان دستگیر شده در این عملیات پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

 

خسارت اغتشاشگران به ده‌ها آمبولانس، خودروی آتش‌نشانی و اتوبوس
 
sahebkhabar.ir/hermes/hamshahrionline/hamshahrionl...جنایات اغتشاشگران | از آتش زدن مامور و آمبولانس تا قرآن، پرچم و مسجد | خبر24
 
در روزهای گذشته آشوبگران اعتشاشگر در پوشش اعتراض دست به تخریب گسترده اموال عمومی زدند.
سخنگوی وزارت بهداشت از تخریب ۶۱ آمبولانس سازمان اورژانس کشور در جریان تجمعات اخیر خبر داد.
به گزارش وبدا، پدرام پاک آیین گفت: حمله به آمبولانس از نظر انسانی محکوم است و از کسی جز افراد اغتشاشگر متصور نیست. پاک آیین با بیان این که خسارات وارده بر این آمبولانس‌ها بیش از ۳۰ میلیارد تومان بر آورد تقریبی می‌شود، افزود: اختلالی که ممکن است از ناحیه تخریب آمبولانس‌ها در خدمات فوریتی پزشکی و فرآیند درمان بیماران ایجاد شود، از خسارت مادی زیانبار‌تر است. وی بیان داشت: اغتشاشگرانی که با تخریب آمبولانس با جان و سلامت مردم بازی می‌کنند، باید پاسخگوی اقدام ضد انسانی خود باشند.
 آسیب به۴۳ اتوبوس و ۲۳ خودروی آتش‌نشانی در اعتراضات اخیر
شهردار تهران هم درخصوص اقدامات تخریبی اغتشاشگران در روزهای گذشته گفت: برآورد مشخصی از خسارات وجود دارد، اما اساس تخریب، تخریب آرامش و امنیت مردم است.
علیرضا زاکانی با بیان اینکه ما در شهرداری سعی می‌کنیم سطح خدمات را بالا ببریم، اما عده‌ای اغتشاشگر باعث آسیب به ۴۳ دستگاه اتوبوس شده‌اند و ۵۴ ایستگاه به بهانه اعتراض آسیب دید افزود: ما مسئول ایمنی شهر هستیم، اما ۲۳ خودروی آتش‌نشانی در روز‌های اخیر آسیب دید و یک دستگاه آتش‌نشانی سوزانده شد. به پاکبانان ما که به رفت و روب پرداخته بودند حمله شد.
 خسارت ۱۵ میلیارد تومان به تجهیزات آتش‌نشانی توسط اغتشاشگران
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی تهران هم درخصوص اقدامات تخریبی آشوبگران گفت: طی چهار شب،
۲۵ دستگاه سبک و سنگین سازمان آتش‌نشانی دچار آسیب و خسارت شدند.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، محمدی در ارتباط زنده با شبکه خبر افزود: همچنین یک دستگاه ماشین آتش‌نشانی در حالی که در حال اعزام به محل آتش سوزی بودند، توسط اغتشاشگران واژگون و به آتش کشیده شد.  وی با بیان اینکه چهار ایستگاه آتش‌نشانی نیز مورد هجوم این افراد قرار گرفت که با شکسته شدن شیشه، در و پنجره ایستگاه‌ها همراه بود، ادامه داد: تا شب جمعه، بالای ۱۵ میلیارد تومان به تجهیزات امدادی در سازمان آتش‌نشانی خسارت وارد شده است.

 

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
  • فراموشی رمز عبور؟