loading...

تـــو لَـــــی ( دوست شــنـاســی )

* سرلشکر صفوی:     انتقال قدرت از غرب به شرق به ‌تدریج در حال انجام است     ۱۴۰۰/۱۲/۱۰   سرلشکر یحیی رحیم‌صفوی، دستیار و مشاور عالی فرمانده

طاهر مهدوی بازدید : 27 چهارشنبه 11 اسفند 1400 نظرات (0)
*
سرلشکر صفوی: 
 
 انتقال قدرت از غرب به شرق به ‌تدریج در حال انجام است
 
  ۱۴۰۰/۱۲/۱۰
 
سرلشکر یحیی رحیم‌صفوی، دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در آیین رونمایی از دستاوردهای علمی و پژوهشی پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس اظهار داشت: کتابی با عنوان «تغییر بزرگ در سال 2050» از سوی مجله اکونومیست منتشر و در ایران ترجمه شده است و در آن کتاب آمده است که تا آن سال، اسلام به‌لحاظ جمعیتی اول، مسیحیت دوم و بودایی سوم خواهد شد، همچنین در این کتاب آمده است که بیشتر مردم خداباور خواهند بود، اما بیشتر حکومت‌ها در دست لائیک‌ها باقی خواهد بود.
به گزارش فارس، وی با بیان اینکه در آن کتاب آمده است که تا آن سال قدرت آسیایی شکل خواهد گرفت، ادامه داد: انتقال قدرت از غرب به شرق به‌تدریج در حال انجام است. ایران یک کشور آسیایی است که با حضور در سازمان شانگهای و با متحد شدن با اتحادیه اوراسیا می‌تواند در این قدرت آسیایی سهیم شود.
دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا خاطرنشان کرد: امیدواریم در این فرآیند با هوشمندی مسئولان از وضعیت موجود به وضعیت مطلوب در تمامی حوزه‌ها حرکت کنیم.
سرلشکر صفوی همچنین درخصوص پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس گفت: این پژوهشگاه در بخش‌های دفاع مقدس، جبهه مقاومت، امنیت داخلی و جنگ‌های نامنظم و توسعه پدافند داخلی در سطح راهبردی با چهار پژوهشکده و یک مرکز دایره‌ًْالمعارف فعالیت دارد. پژوهش‌های این پژوهشگاه کاربردی است.
رئیس‌ پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس خاطرنشان کرد: مراکز پژوهشی متعددی در کشور وجود دارد و ما موازی‌کاری انجام نمی‌دهیم. آثار پژوهشی این پژوهشگاه و دایره‌ًْالمعارف به زبان‌های زنده دنیا ترجمه خواهد شد. وی همچنین خبر داد که تاکنون 58 پروژه پژوهشی کلان انجام شده است و گفت: از همکاری پژوهشگران استقبال می‌کنیم.
سرلشکر صفوی با بیان اینکه در پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید سلیمانی بالاترین سطح پژوهشی در رابطه با پنج حوزه فعالیتی این پژوهشگاه را برعهده‌ داریم، گفت: انجام پژوهش‌ها دارای کارفرما از نیروهای مسلح است.
رئیس ‌پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس افزود: این پژوهشگاه بیش از ۴۰ توافق‌نامه پژوهشی نیز با مراکز کشوری و لشکری دارد و تا سال آینده هم یک جلد از دایر‌هًْ‌المعارف دفاع مقدس را منتشر خواهد کرد.
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
  • فراموشی رمز عبور؟