loading...

تـــو لَـــــی ( دوست شــنـاســی )

پیامر اكرم (ص) : خدایا دوست بدار كسى‏ را ، كه على را دوست دارد.

حسین شریعتمداری : ماجرای «تی‌تاپ» و «لپ‌تاپ» ۱۳۹۹/۱۱/۱۴

طاهر مهدوی بازدید : 56 پنجشنبه 16 بهمن 1399 نظرات (0)

ماجرای «تی‌تاپ» و «لپ‌تاپ»

  ۱۳۹۹/۱۱/۱۴

Image result for حسین شریعتمداری : ماجرای «تی‌تاپ» و «لپ‌تاپ»۱- از حضرت امیر علیه‌السلام است که «إِذَا ازْدَحَمَ الْجَوَابُ خَفِيَ الصَّوَابُ... هنگامی که پاسخ‌ها زیاد (شلوغ) شود، جواب صحیح، پوشیده و پنهان می‌ماند». (حکمت 235 نهج‌البلاغه).
پاسخ نظام به درخواست آمریکا برای حضور دوباره در برجام، کاملاً روشن، قانونی و منطقی است. آمریکا علاوه‌بر آنکه بعد از اجرایی شدن برجام به هیچیک از تعهدات خود عمل نکرده است، با نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل که تضمین برجام بود، از برجام خارج شده است. او درباره علت خروج از برجام به چند خواسته اشاره کرده بود که مهم‌ترین آنها کنترل صنایع موشکی ایران و محدودیت حضور کشورمان در منطقه بود. ترامپ خواستار آن بود که این موارد هم به مفاد برجام اضافه شود! انتظار ترامپ آن بود که ایران بعد از خروج آمریکا از برجام، احساس خطر کرده و برای عبور از این خطر!! با آمریکا وارد مذاکره شود! و علاوه‌بر فاجعه برجام یک، به دو کلاه گشاد دیگر با عناوین برجام‌های دو و سه نیز تن بدهد! او بعد از خروج از برجام، درخواست مذاکره با ایران را دستکم ۱۱ بار در مصاحبه‌ها و سخنرانی‌های خود تکرار کرد که طبیعی بود از جانب ایران بی‌پاسخ گذاشته شود و چنین شد.
۲- بعد از پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، کسانی که با نابلدی و ساده‌اندیشی خود فاجعه برجام را به مردم تحمیل کرده بودند، برای فرار از تبعات آن خسارت بزرگ -و شاید هم در ادامه ساده‌اندیشی پیشین-‌
حضور بایدن در ریاست جمهوری آمریکا را به فال نیک گرفته! و ادعا می‌کردند که راه و روش او با ترامپ متفاوت خواهد بود و این پرسش را بی‌پاسخ می‌گذاشتند که مگر تحمیل برجام در دولت اوباما و با معاونت همین آقای بایدن صورت نگرفته بود؟! و ...
۳- از دیگر سوی، شرایط ایران برای بازگشت آمریکا به برجام با صراحت و به وضوح اعلام شد و آن، اینکه
اولاً؛ درپی بازگشت آمریکا به برجام نیستیم و اگرچه لغو تحریم‌ها را دنبال می‌کنیم ولی تکیه و تاکید اصلی ما بر خنثی‌سازی تحریم‌ها از طریق تامین داخلی و بومی نیازهاست. ثانیاً؛ آمریکا اگر قصد بازگشت به برجام را داشته باشد باید ابتدا تمامی تحریم‌ها، چه تحریم‌هایي که به بهانه هسته‌ای وضع شده و چه سایر تحریم‌ها که بهانه‌های واهی و من‌درآوردی دیگری نظیر حقوق بشر و حمایت از تروریسم داشته‌اند لغو شوند. ثالثاً؛ لغو تحریم‌ها نباید با وعده و وعید باشد بلکه باید نتیجه عملی لغو تحریم‌ها دیده شود.
رابعاً؛ هیچگونه مذاکره‌ای با آمریکا نخواهیم داشت و تنها بعد از لغو عملی همه تحریم‌ها به آمریکا اجازه خواهیم داد
به عنوان یکی از کشورهای گروه ۱+۵ وارد برجام شود.
۴- ماجرا همانگونه که دیده می‌شود، کاملاً روشن
و صریح و خالی از ابهام است ولی متاسفانه برخی از دولتمردان محترم، با مصاحبه‌های پی‌در‌پی در داخل و خارج کشور و توئیت‌ها و مقالات متعدد‌، مسئله‌ای با این وضوح را پیچیده می‌کنند! و از شرایطی برای بازگشت آمریکا به برجام سخن می‌گویند که بعضاً با تصمیم قطعی و رسماً اعلام شده نظام متفاوت است و یا دستکم آنکه برای دشمن چنین توهمی را پیش می‌کشد. انتظار آن است که مسئولان محترم کشورمان از مصاحبه‌ها و توئیت‌های غیرضرور خودداری کنند و بیرون از نظر صریح و بی‌حاشیه و تصمیم قطعی و رسماً اعلام شده نظام که برخاسته از نگاه قانونمند و جمعی نظام است سخنی بر زبان و نوشته‌ای بر قلم نیاورند تا برای دشمن این توهم پیش نیاید که مانند گذشته می‌تواند
«لپ‌تاپ» بگیرد و «تی‌تاپ» تحویل بدهد!
و بالاخره خدای مهربان بر درجات شهید سلیمانی بیفزاید که خروج دو صدای متفاوت از نظام را برای کشور خطری بزرگ می‌دانست و الحق که حق با سردار دل‌ها بود.

حسین شریعتمداری

رئیس‌ ستاد کل نیروهای مسلح: هرگز پرچم حاج قاسم را زمین نخواهیم گذاشت ۱۳۹۹/۱۱/۱۳

طاهر مهدوی بازدید : 62 سه شنبه 14 بهمن 1399 نظرات (0)
رئیس‌ ستاد کل نیروهای مسلح:
 
هرگز پرچم حاج قاسم را زمین نخواهیم گذاشت 
 
۱۳۹۹/۱۱/۱۳
رئیس‌ ستاد کل نیروهای مسلح می‌گوید: در جوار مزار شهید سلیمانی تجدید عهد و پیمان کردم که هرگز پرچم حاج قاسم را زمین نخواهیم گذاشت و عاملان، مجریان و آمران این جنایت تقاص کارشان را خواهند داد.

به گزارش مهر، سرلشکر محمد باقری ظهر دوشنبه در همایش تبیین گفتمان مکتب شهید سلیمانی در نیروهای مسلح جهت برقراری امنیت پایدار انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی ایران واقعیتی بی‌نظیر در تاریخ اسلام و کشور به شمار می‌رود و ان شاءالله به برکت خون شهدا ثمره بزرگ ۱۴ قرن مجاهدت را پاس بداریم.
وی با گرامیداشت سالروز ولادت حضرت فاطمه (س) بیان کرد: خدا را شکر می‌گوییم که در کشور و زمانی به دنیا آمدیم که از برکت اسلام و چشمه جوشان فاطمی بهره‌مند می‌شویم. ما از حضرت سیدالشهدا (ع) آموخته‌ایم که حکومت اسلامی قابل قیاس با هیچ حکومتی نیست.
وی افزود: مکتب سلیمانی از کرمان شروع شد و این شهید والامقام دست‌پرورده مردم این دیار است.
وی با ‌اشاره به اینکه این مکتب از اسلام، عاشورا، اهل بیت و دفاع مقدس ریشه گرفته است، افزود: ویژگی‌های فردی و شخصیتی شهید سلیمانی اولین عامل رشد و سربلندی این سردار دلاور جهان اسلام است.
رئیس ‌ستاد کل نیروهای مسلح گفت: این سردار دلاور جهان از زمانی در جبهه کرخه کور در مهر ۵۹ نبرد را آغاز کرد تا روز نهایت که به دست‌ اشقی‌الاشقیا به مقام والای شهادت نائل آمد حتی لحظه‌ای این پرچم را زمین نگذاشت. شهید سلیمانی در طول دوران دفاع مقدس روحیه جهادی، بن‌بست‌شکنی و حرکت در مسیر امام بزرگوار (ره) و نبرد بی‌امان با دشمن را بروز داد و در این مسیر حرکت کرد و نقشی اثرگذار در این دوران ایفا کرد.
سرلشکر باقری با بیان اینکه حزب‌الله لبنان در نبرد ۳۳ روزه چنان دشمن را به زانو درآورد که به التماس افتاده بودند، افزود: از دیگر اقدامات شهید سلیمانی می‌توان به مقابله با تروریست‌های تکفیری مانند داعش و صدها گروه همچون داعش که سوریه و عراق را به عنوان مقدمه نبرد در ایران در نظر گرفتند؛ ‌اشاره کرد.
سرلشکر باقری با ‌اشاره به اینکه خدمات گسترده سردار سلیمانی قابل بیان نیست و بنده فقط بخش کوچکی از آنها را ذکر کردم، گفت: سردار شهید سلیمانی خدمتش را با فرماندهی بر رزمندگان و مدافعان حرم در کشورهای اسلامی ادامه داد و سازماندهی کرد. امروز در جوار مزار سردار شهید سلیمانی تجدید عهد و پیمان کردم که هرگز پرچم حاج قاسم را زمین نخواهیم گذاشت و عاملان، مجریان و آمران این جنایت تقاص کارشان را پس خواهند داد.
رئیس ‌ستاد کل نیروهای مسلح کشور با ‌اشاره به اینکه تقاص خون سردار سلیمانی را خواهیم گرفت، افزود: در طول ۴۲ سالی که شاهد رفت و آمدهای دولت‌های گوناگون در آمریکا هستیم به همگان ثابت شد که روی کار آمدن یک رئیس‌جمهور از این حزب و آن حزب نیت نهایی و رویکرد دشمن را تغییر نمی‌دهد و تفاوتی نمی‌کند که چه کسی بر سر کار می‌آید.
وی قطعیت دشمنی آمریکا با ایران اسلامی را حتمی دانست و عنوان کرد: نباید در این زمینه دچار سستی شویم چرا که اگر دشمن لحظه‌ای متوجه سستی ما در این زمینه شود برای تهاجم تردید نمی‌کند.
وی با ‌اشاره به اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران در جایگاه عالی‌تری نسبت به گذشته قرار دارد، افزود: آرزوی دشمنان برای نابودی نظام نقش بر آب شده است؛ در حالی امروز در جایگاه بالاتری نسبت به گذشته هستیم که دشمنان می‌خواستند جمهوری اسلامی ایران چهل و یکمین سالگرد پیروزی‌اش را نبیند. امروز جمهوری اسلامی ایران سربلند، سرافراز با حفظ تمامی آرمان‌ها مسیر عزت و سربلندی را با قدرت طی می‌کند.
وی ادامه داد: تبیین و شناخت مکتب شهید سلیمانی نیاز به کالبدشکافی و درک عمیق دارد؛ رویکرد فرهنگی سردار سلیمانی برگرفته از فرهنگ عاشوراست.
سرلشکر باقری خضوع و افتادگی سردار سلیمانی در برابر مظلومان را رویکرد مردمداری این شهید بزرگوار دانست و اظهار کرد: در زمینه‌های مختلفی همچون حفظ منابع کشور، پایبندی به ارزش‌ها، تکریم جوانان و دفاع از محرومان از سردار سلیمانی درس‌ها آموخته‌ایم.نیروهای مسلح همواره در کنار مردم هستند و حتی زودتر از ارگان‌های مسئول در حوادثی زلزله، سیل و کرونا حضور پیدا کرده و کمک‌رسانی می‌کنند و این کار آنها بدون منت است.

رهبر انقلاب: آیت‌الله نظری همواره پشتیبان و مروج مفاهیم انقلابی و حرکت‌های انقلابی بودند ۱۳۹۹/۱۱/۱۳

طاهر مهدوی بازدید : 24 سه شنبه 14 بهمن 1399 نظرات (0)

 

رهبر انقلاب:
 
 آیت‌الله نظری همواره پشتیبان و مروج مفاهیم انقلابی و حرکت‌های انقلابی بودند
 
  ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای در پیامی درگذشت عالم بزرگوار آیت‌الله نظری را تسلیت گفتند.
متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:
بسم الله الرّحمن الرّحیم
درگذشت عالم بزرگوار مرحوم آیت‌الله آقای حاج شیخ عبدالله نظری رحمه‌ًْالله ‌علیه را به خاندان مکرّم و ارادتمندان ایشان و به عموم مردم عزیز مازندران تسلیت عرض می‌کنم. ایشان از شاگردان قدیمی امام راحل بودند و سابقه‌ مبارزاتی‌شان به سال‌های اختناق دوران طاغوت برمی‌گردد که محور و شمع جمع جوانان حق‌طلب و تشنه‌ حقایق اسلامی در مسجد جامع ساری به‌شمار می‌رفتند و پس از انقلاب همواره پشتیبان و مروج مفاهیم انقلابی و حرکت‌های انقلابی بودند. از خداوند متعال رحمت و مغفرت و علوّ درجات برای ایشان مسئلت می‌کنم.
سیّدعلی خامنه‌ای
۱۳ بهمن ۱۳۹۹

رئیسی: مبارزه با فساد بدون توقف ادامه می‌یابد ۱۳۹۹/۱۱/۱۳

طاهر مهدوی بازدید : 100 سه شنبه 14 بهمن 1399 نظرات (0)

رئیسی: مبارزه با فساد بدون توقف ادامه می‌یابد


  ۱۳۹۹/۱۱/۱۳

رییس قوه قضاییه: هاضمه جمهوری اسلامی، فساد و تبعیض را نمی‌پذیرد | سایت  انتخاب

به گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی در جلسه دیروز شورای عالی قوه قضائیه پیام ایام الله دهه فجر را شکرگزاری نسبت به نعمت استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی دانست.
نظام جمهوری اسلامی ایران امروز مستقل‌ترین نظام در این کره خاکی است
رئیسی، استقلال را بزرگ‌ترین نعمت نظام جمهوری اسلامی دانست و با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران امروز مستقل‌ترین نظام در این کره خاکی است، گفت: استقلال امروز ما هم برآمده از آزادی ملت است و هم حافظ این آزادی برای ملت خواهد بود.
وی با تاکید بر اینکه استقلال امروز ما جای شکرگزاری دارد، تصریح کرد: آن روز که ابرقدرت‌ها برای ملت ما تصمیم می‌گرفتند و یک نیروی وابسته به آمریکا می‌توانست در گوشه‌ای از کشور حکمرانی کند و در بخش‌های مهمی از حوزه‌های نظامی و اقتصادی کشور فعالیت داشته باشد به پایا
رسیده است.
هاضمه جمهوری اسلامی فساد و تبعیض را نمی‌پذیرد
رئیس‌قوه قضائیه ریشه‌های مبارزه با فقر، فساد، تبعیض، ظلم و استکبار را در درون انقلاب اسلامی عنوان کرد و اظهارداشت: هاضمه جمهوری اسلامی فساد و تبعیض را نمی‌پذیرد و ضدظلم و ضداستکبار است و قوه قضائیه به عنوان مجری عدالت در کشور، خود را موظف می‌داند که مصمم و بدون توقف و بدون تبعیض، به مبارزه با فساد بپردازد.
رئیسی در بخش دیگری از صحبت‌های خود، ضمن تشکر از ضابطین قضایی و دست‌اندرکاران حوزه‌های مختلف امنیتی و انتظامی در سراسر کشور که با قوه قضائیه مساعدت و همکاری دارند، گفت: ما به ضابطین خاص و عام در زمینه‌های کشف جرم، تحقیق، پیگیری و اجرای دستورات قضات و دادستان‌ها، هم اعتماد داریم و هم احترام می‌گذاریم و در عین حال توصیه و تاکید ما به همه همکاران این است که تصمیم‌گیری بر عهده دادستان و قاضی است.
وی با تاکید بر این نکته که ضابط باید گزارش خود را در راستای کشف جرم، تحقیق و پیگیری آماده و ارائه کند، اما آن کسی که تصمیم نهایی و قضایی برابر با قانون در رابطه با گزارش را می‌گیرد، دادستان و قاضی است، افزود: باید با تعلیمات پیگیرانه و مسئولانه از سوی قضات و دادستان‌ها، به نحوی عمل شود که ضابطین در اجرای ماموریت‌هایشان موفق عمل کنند.
راه‌اندازی سامانه‌ای برای ارسال لایحه به صورت الکترونیکی از سوی دستگاه‌های اجرایی
در ادامه این نشست زارع‌پور رئیس‌مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه از راه‌اندازی سامانه‌ای طی هفته آینده در راستای ارسال لایحه به صورت الکترونیکی از سوی دستگاه‌های اجرایی که شناسه ملی مستقل دارند و قبلا در سامانه ثنا ثبت‌نام کرده‌اند، خبر داد و گفت: راه‌اندازی این سامانه علاوه‌بر آنکه دسترسی به خدمات قضایی را تسهیل می‌کند، به کاهش مراجعات حضوری و افزایش سرعت رسیدگی به پرونده‌هایی که یک طرف آنها دستگاه‌های دولتی است منجر می‌شود.
گیلان؛ مقصد بیست و یکمین سفر استانی رئیس‌قوه قضائیه
گفتنی است، در پایان این جلسه، اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه از انجام بیست و یکمین سفر استانی رئیس‌قوه قضائیه به استان گیلان در پایان هفته جاری خبر داد.

پرتاب تحقیقاتی ماهواره‌بر ‌ترکیبی ذوالجناح با فناوری موتور سوخت جامد در کشور ۱۳۹۹/۱۱/۱۳

طاهر مهدوی بازدید : 62 سه شنبه 14 بهمن 1399 نظرات (0)

پرتاب تحقیقاتی ماهواره‌بر ‌ترکیبی ذوالجناح با فناوری موتور سوخت جامد در کشور 

۱۳۹۹/۱۱/۱۳

آخرین جزئیات پرتاب ماهواره ظفربا ماهواره بر سیمرغ

بازتاب بین المللی پرتاب تحقیقاتی ماهواره بر ترکیبی ذوالجناحتصاویر: پرتاب ماهواره بر ترکیبی ذوالجناح


مهندس حسینی سخنگوی گروه فضایی وزارت دفاع همزمان با ایام‌الله دهه مبارک فجر و به مناسبت روز فناوری فضایی شب گذشته با حضور در برنامه علمی ‌«چرخ» شبکه چهار سیما گفت: به حول و قوه الهی و با تلاش جهادی دانشمندان صنعت فضایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، برای اولین‌بار در حوزه فضایی، نخستین پرتاب تحقیقاتی ماهواره‌بر ترکیبی ذوالجناح با هدف تست زیرمداری با دستیابی به فناوری قدرتمند‌ترین موتور سوخت جامد در کشور صورت گرفت.
وی افزود:  این ماهواره‌بر سه مرحله‌ای که از نظر ویژگی‌های فنی قابل رقابت با ماهواره‌بر‌های روز دنیا است، دارای دو مرحله پیش‌رانش جامد و یک مرحله با پیش‌رانش مایع است و توانایی حمل ماهواره تا وزن ۲۲۰ کیلوگرم در مدار ۵۰۰ کیلومتری را داراست.
حسینی خاطرنشان ساخت: از مهم‌ترین دستاورد‌های این آزمایش فضایی، دستیابی به قدرتمندترین موتور سوخت جامد کشور با ‌تراست بیش از 750 تن و صحه‌گذاری سایر فناوری‌های جدید به کار رفته در این محصول می‌باشد.
وی تصریح کرد: این ماهواره‌بر پس از تست‌های تحقیقاتی و تثبیت فناوری، آمادگی قرار دادن ماهواره‌های عملیاتی را در مدار خواهد داشت و از ویژگی‌های اصلی آن، کاهش هزینه‌ها و افزایش سرعت دستیابی به اهداف بوده و با توجه به قابلیت پرتاب از سکوی متحرک، امکان قرار دادن ماهواره در مدار خورشید آهنگ فراهم می‌شود که قابلیت‌های خاصی برای ماهواره سنجشی به ارمغان می‌آورد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح: مسیر دشوار پیشرفت فضایی با اراده و عزم جهادی ادامه دارد ۱۳۹۹/۱۱/۱۳

طاهر مهدوی بازدید : 92 سه شنبه 14 بهمن 1399 نظرات (0)
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح:
مسیر دشوار پیشرفت فضایی با اراده و عزم جهادی ادامه دارد
۱۳۹۹/۱۱/۱۳
خبر خوش امیر حاتمی برای افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان وزارت دفاع- اخبار  مجلس و دول - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در پیامی‌به مناسب ۱۴ بهمن روز فناوری فضایی، تأکید کرد: مسیر دشوار و پر از محدودیت پیشرفت فضایی گام به گام و با استقامت در پیروزی‌های شیرین و شکست‌های درس‌آموز پژوهشی طی شد و حاصل آن اثبات توانمندی داخلی در علوم و فناوری پیشرفته و انحصاری قدرت‌های بزرگ علمی‌ و فناوری جهان بود.

به گزارش فارس، در این پیام آمده است: حدود ۱۰ سال از نخستین گام جمهوری اسلامی ایران برای حضور در باشگاه فضایی جهان می‌گذرد؛ این دوران کوتاه که یکی از ثمرات گام نخست انقلاب اسلامی بود به نوعی نماد کارآمدی، آرمانگرایی و عمل‌گرایی تفکر انقلابی است که نخستین‌بار با پرواز سفیر امید در بهمن ۱۳۸۷ پیام تمدن جدید اسلامی را از سپهر نیلگون ایران به جهان مخابره کرد. این غرور خودباوری و اعتماد به وعده الهی از قلب نورانی و اندیشه بزرگ امام روح‌الله بود که در رگ و جان مهندسان کشور دمیده شد و روز ملی فناوری فضایی کشور را دهه فجر انقلاب اسلامی و روز ۱۴ بهمن رقم زد.
امیر حاتمی ‌ادامه داد: مسیر دشوار و پر از محدودیت پیشرفت فضایی گام به گام و با استقامت در پیروزی‌های شیرین و شکست‌های درس‌آموز پژوهشی طی شد و حاصل آن اثبات توانمندی داخلی در علوم و فناوری پیشرفته و انحصاری قدرت‌های بزرگ علمی ‌و فناوری جهان بود. در این مسیر و در مقطع مملو از تنگناهای بین‌المللی، وزارت دفاع امیدوارانه و آگاهانه و با پشتکار و مجاهدت بی‌وقفه نهال نوپای فضایی را مراقبت نمود و با همراهی سایر نهادها و مراکز علمی‌ کشور در پرورش متخصصان، توسعه زیرساخت و فناوری و هم‌افزایی ظرفیت‌های ملی اهتمام ورزید و حاصل آن دستیابی به خانواده متنوع ماهواره و ماهواره‌برهای بومی ‌شد و این راه با اراده و عزم جهادی ادامه دارد.
در ادامه پیام مذکور آمده است: همان‌گونه که مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب تعبیر فرمودند: «راه طی شده فقط قطعه‌ای از مسیر افتخارآمیز به سوی آرمان‌های بلند نظام جمهوری اسلامی است و دنباله این مسیر به گمان زیاد به دشواری گذشته نیست.» لذا با اتکال به نصرت الهی، عنایات خاصه حضرات معصومین(ع) و چشم امید به دعای شهیدان این راه و دعای خیر رهبر حکیم انقلاب و ملت سربلند ایران، امیدواریم که این رستاخیز علمی ‌با دستیابی به قله‌های رفیع علوم فضایی ثمرات خود را در عزت و اقتدار جامعه فداکار و متدین ایران اسلامی نمایان کند و آسایش، ثروت و امنیت مبتنی بر فناوری و خدمات فضایی را برای امت مسلمان و نسل‌های آینده در پی داشته باشد. ان‌شاءالله

تجدید میثاق اعضای هیئت دولت و نمایندگان مجلس با آرمان‌های حضرت امام خمینی(ره) ۱۳۹۹/۱۱/۱۳

طاهر مهدوی بازدید : 18 سه شنبه 14 بهمن 1399 نظرات (0)
با حضور در حرم مطهر امام(ره) انجام شد
 
تجدید میثاق اعضای هیئت دولت و نمایندگان مجلس
 
با آرمان‌های حضرت  امام خمینی(ره)
 
۱۳۹۹/۱۱/۱۳

تجدید میثاق هیات دولت با آرمان‌های امام راحل(ره) - ایرنا
 

حجت‌الاسلام روحانی که دیروز دوشنبه به همراه اعضای هیئت دولت به حرم مطهر امام خمینی(ره) رفته بود طی سخنانی خاطرنشان کرد: امام عزیز و بزرگوار ما و معمار کبیر انقلاب اسلامی برای موفقیت، اتکا به بیگانگان و قدرت‌های خارجی را انتخاب نکرد زیرا قدرت اصلی را قدرت مردم می‌دانست و راهی را انتخاب کرد که مردم مرکز اصلی آن بودند.
روحانی با بیان اینکه روز 12 بهمن و حضور همه مردم در استقبال امام ویژه شخصِ خودِ امام بود، گفت: امام نگذاشت قدرت جباری که او را تبعید کرده بود همان قدرت او را برگرداند. امام اول همه آنها را از کشور بیرون کرد و بعد زمینه را برای بازگشت پیروزمندانه‌اش فراهم نمود.
رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه راه امام می‌تواند باعث بقای نظامی‌شود که بنیانگذارش بود، گفت: راه امام فقط به خواندن و تکرار کلمات امام نیست بلکه مهم اجتهاد به کلمات امام است و اینکه بدانیم اگر امام امروز در جمع ما بود چه می‌گفت و چه می‌کرد؟ و اگر امام امروز می‌خواست راه‌حل بدهد چه راهی ارائه می‌کرد؟
روحانی با بیان اینکه اجتهاد پویای راه امام مهم است و توسعه راه امام به عنوان منشور انقلاب برای ما اهمیت دارد، گفت: امام در منشور خود ارزش‌های انقلاب همچون اسلامیت، جمهوریت، عدالت، استقلال و آزادی را برای ما تبیین کرد.
رئیس‌جمهور با‌اشاره به برگزاری انتخابات متعدد در کشور طی 42سال گذشته گفت: در اکثر این انتخابات گاهی بیش از دوسوم مردم یعنی 70درصد پای صندوق‌های رای رفتند و وقتی دوسوم مردم رای بدهند نشان دهنده این است که این رای تنها به ثمره انتخابات نیست بلکه به شجره است یعنی به نظام رای می‌دهند.
روحانی با بیان اینکه اهمیت انتخابات هم به ثمره و هم به شجره است، گفت: حضور حداکثری در انتخابات هم رای به فرد انتخاب شده است و هم رای به اصل نظام و شجره انقلاب است و امام هم تاکید داشت که اهداف ما وقتی تامین می‌شود که انتخابات پرشور داشته باشیم.
کم و کاستی‌های موجود
 به دلیل فاصله گرفتن از راه امام است
همچنین محمد باقر قالیباف رئیس ‌مجلس شورای اسلامی نیز در مراسم تجدید میثاق هیئت‌رئیسه مجلس یازدهم با آرمان‌های امام (ره) در مرقد مطهر بنیانگذار انقلاب اسلامی، ضمن گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر، گفت: حضرت امام خمینی(ره) منطق و راهی روشن داشت و امام بزرگوار ما به سنت‌های الهی، خداباوری، خودباوری و مردم باوری اعتقاد کامل داشت.
قالیباف تصریح کرد: اگر امروز افرادی صرفاً بخواهند با چند جمله و چند عکس امام راحل را خلاصه کنند، ظلم به امام، راه و مکتب ایشان است و باید به این نکته توجه کرد که امام خمینی(ره) یک حقیقت بود و یک زندگی واقعی و راهی ملموس و عینی را در جهان امروز پیش پای ما گذاشت.
وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) توانست باعث احیای مجدد اسلام و عزت مسلمانان جهان شود، گفت: امام (ره) در مقابل رژیم منحوس پهلوی، زیاده‌خواهان، مستکبران و زورگویان جهانی ایستاد و با آنان مبارزه کرد و نتیجه هم گرفت. ما هم باید در ادامه راه ایشان مصمم و به آن
پایبند باشیم.
رئیس‌مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر ما امروز در اداره کارهای خود دچار مشکلات و چالش‌هایی هستیم و همچنین مردم در زندگی روزمره خود کم و کاستی‌ها و فشارها را تحمل می‌کنند به این جهت است که ما از مسیر و راه امام فاصله گرفتیم.
قالیباف تصریح کرد: امام خمینی(ره) مردم باور بود و به محرومان و مستضعفان اعتقاد داشت و تلاش می‌کرد که باری را از دوش آنان بردارد و همواره به اقشار محروم جامعه توجه می‌کرد و برای عدالت نهیب می‌زد و تلاش می‌کرد.
وی گفت: امروز در هر کجا که دچار مشکلیم ریشه در فاصله گرفتن از افکار و مکتب امام دارد و برگشت به راه و مکتب امام، راه موفقیت یکایک ماست و فرد انقلابی کسی است که در مسیر حل مشکلات مردم گام بردارد.
رئیس‌مجلس شورای اسلامی افزود: مقام معظم رهبری به مجلس یازدهم عنوان مجلس انقلابی را دادند و ما باید سنگربان این راه و مکتب حضرت امام باشیم و فرمایشات مقام معظم رهبری را محقق کنیم و مجلس انقلابی باید دغدغه مردم را داشته باشد و خداباوری، مردم باوری و خودباوری را مورد توجه قرار دهد.
قالیباف خاطرنشان کرد: حضرت امام خمینی(ره) فرمودند که ما می‌توانیم و وظیفه همه ما آن است که به این مسئله توجه داشته باشیم و امروز ما نمایندگان مجلس یازدهم با حضرت امام بیعت می‌کنیم تا به گونه‌ای عمل کنیم که شرمنده مردم نباشیم و فردای قیامت مدیون امام و شهدا نباشیم.
وی اظهار داشت: مجلس باید خدمتگزار مردم باشد و همچنین باید بتوانیم رهنمودهای مقام معظم رهبری و سیاست‌های ابلاغی ایشان را که راهگشا برای کشور است را عملیاتی کنیم و تفسیر خود از انقلابی بودن را این بدانیم که زمانی انقلابی هستیم که ایرانی قوی و با افتخار داشته باشیم و این موضوع باید هدف ما باشد و در مسیر پیشرفت و عدالت حرکت کنیم.

آل‌سعود تمام احادیث ضد یهود را از کتاب‌های درسی حذف کرد ۱۳۹۹/۱۱/۱۳

طاهر مهدوی بازدید : 86 سه شنبه 14 بهمن 1399 نظرات (0)

آل‌سعود تمام احادیث ضد یهود را از کتاب‌های درسی حذف کرد

۱۳۹۹/۱۱/۱۳

حذف تدریجی محتوای ضد اسرائیلی و ضد همجنس‌گرایی از کتب درسی عربستان

 
در آستانه سفر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به بحرین و امارات خبر رسیده، سعودی‌ها در تلاش برای هموار کردن مسیر عادی‌‌سازی روابط با صهیونیست‌ها متون ضد یهودی و مطالب ضد همجنسگرایی! را از دروس مدارس حذف کرد.

عربستان از جمله کشورهایی است که با وجود اینکه روابط خود را با رژیم صهیونیستی علنی نکرده‌اما مقدمات این کار را خیلی علنی شروع کرده و بعضا حتی بیش از سایر کشورها در این راستا فعالیت کرده است. «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی در ادامه روند اجرایی شدن سازش آن چند کشور مرتجع عربی با رژیم صهیونیستی تلاش زیادی کرده است. در همین راستا بنیامین نتانیاهو پس از علنی ‌سازی روابط با بحرین و امارات سعی دارد اواسط هفته آینده به این دو کشور نیز سفر کند و هرچند گفته شده بود این سفر 3 روزه خواهد بود اما گویا تنها به 3 ساعت محدود خواهد شد. در آستانه این سفر، ریاض نیز به دنبال تسهیل مقدمات برای علنی ‌سازی روابط است. همزمان روزنامه «واشنگتن پست» گزارشی از اقدامات انجام شده توسط عربستان برای حذف متون ضد یهودی منتشر کرد. همچنین بخش‌هایی که مربوط به مجازات همجنسگرایان و قبح پدیده همجنسگرایی بود نیز از کتاب‌های عربستان حذف می‌شود.
 طبق این گزارش، یکی از احادیث اهل سنت درباره یهودیان از کتاب‌های دوره کلاس هفتم دانش‌آموزان عربستان حذف شده است. طبق گزارش تسنیم، «مارکوس شف»رئیس‌اجرایی موسسه صهیونیستی «مؤسسه نظارت بر صلح و سازگاری فرهنگی در آموزش مدارس» (امپاکت) هم در این زمینه، تحولات در نظام آموزشی عربستان را «شگفت‌انگیز» توصیف کرد. «دیوید وینبرگ»، عضو ارشد بنیاد دفاع از دموکراسی در واشنگتن نیز اظهار داشته، بندهای مربوط به شیطان پرستی یهودیان و نیز بخش‌هایی که مربوط به کشتن همجنسگرایان و کافران و جادوگران است از کتاب‌های عربستان حذف شده، اما با این وجود هنوز نام «اسرائیل» به شکل رسمی در کتاب‌های درسی عربستان
نیامده است.
در همین زمینه گزارشی از برنامه‌های درسی دانشگاه‌های عربستان و انجام تغییراتی در آنها ابتدای سال 2020 تهیه شده و بنا به گفته مسئولان سعودی این گزارش به دادگاه سلطنتی عربستان ارسال شد.
 هرچند که لحن کلی کتاب‌های عربستان درباره غیر مسلمانان تغییر نکرده‌اما به گفته منابع، تغییرات چشمگیری در این زمینه در سال گذشته میلادی ایجاد شده است.
وزارت امور خارجه آمریکا نیز اعلام کرده که از تغییر در بخش‌های موثر در نظام آموزشی عربستان استقبال می‌کند و همچنین برنامه‌ای برای حمایت از آموزش معلمان سعودی دارد. پیشتر نیز یک‌اندیشکده صهیونیستی که بر محتواهای درسی مدارس سراسر جهان نظارت می‌کند در گزارشی نوشته بود که عربستان محتواهایی که حاوی حس تنفر از «دیگران» از جمله مسیحیان، یهودیان یا همجنسگرایان بوده را از کتب درسی دانش‌آموزان خود حذف کرده است.

کودتای ارتش علیه سوچی قاتلان مسلمانان میانمار به جان هم افتادند ۱۳۹۹/۱۱/۱۳

طاهر مهدوی بازدید : 98 سه شنبه 14 بهمن 1399 نظرات (0)

کودتای ارتش علیه سوچی قاتلان مسلمانان میانمار به جان هم افتادند

۱۳۹۹/۱۱/۱۳

ارتش میانمار کودتا کرد/«آنگ سان سوچی» بازداشت شد - قدس آنلاین | پایگاه خبری  - تحلیلی

این زن خون آشام مسلمانان میانمار


در کشوری چون میانمار، که ارتش قدرت‌ هاری دارد و این قدرت در حصارِ ساختار سیاسی نیست، وقوع کودتا اتفاق خیلی عجیبی نیست. در سال‌های 2016 و 2017 ارتش این کشور دست به نسل‌کُشیِ گسترده مسلمانان این کشور زده و از هیچ جنایتی، از جمله تجاوز و قتل فجیع زنان و کودکان، کوتاهی نکرده است. اما در آن زمان، خانم «آنگ سان سوچی» و حزبش(اتحادیه ملی دموکراسی)، که از قبضه قدرت در میانمار سرمست بوده‌اند، نگران این جنایت‌ها نبودند و جان و آبروی این همه انسان را نادیده گرفتند و حتی پشت جنایات ارتش خود ایستادند و حمایت کردند، غافل از آن‌که این ارتشِ‌هار، که بیشتر شبیه گروهک‌های تروریستی عمل می‌کند، روزی خود آنها را می‌زند.    
پس از انتشار اخباری درباره بازداشت سوچی و دیگر رهبران حزبش، بامداد دیروز ارتش میانمار در بیانیه‌ای اعلام کرد که قدرت را به مدت یک‌ سال در اختیار گرفته است. در این بیانیه آمده است که قدرت برای مدت یک سال به «مین آنگ هلینگ» فرمانده کل ارتش میانمار، منتقل شده است. این درحالی است که حزب اتحادیه ملی دموکراسی ۲۳ آبان ماه با کسب ۸۳ درصد آراء در انتخابات پارلمانی، پیروز شده بود. خبرگزاری روسی «اسپوتنیک» به نقل از منابع محلی گزارش داد که ارتش میانمار قصد دارد پس از پایان وضعیت اضطراری یک ساله، انتخابات جدیدی را برگزار کند و دولت تشکیل دهد.
در حالی که اغلب شبکه‌های تلویزیونی میانمار، به دنبال وقوع کودتای نظامی، قطع شدند، شبکه تلویزیونی «میاودی» وابسته به ارتش این کشور، اعلام کرد که ارتش مطابق با قانون اساسی اعلام وضعیت اضطراری می‌کند تا به موجب آن، اختیارات گسترده‌ای را برای انجام اقدامات داشته باشد. به گزارش فارس، ارتش میانمار برگزار‌کنندگان انتخابات پارلمانی آبان ماه را به تقلب گسترده در انتخابات متهم کرده و خواستار به تعویق افتادن افتتاح دور جدید پارلمان میانمار شده بود. این انتخابات قرار بود امروز برگزار شود.
پیش از آن‌که ارتش میانمار اعلام کند قدرت را برای مدت یک سال به دست گرفته است،نظامیان این کشور آنگ سان سوچی و دیگر مقام‌های ارشد حزب اتحادیه ملی دموکراسی، از جمله «وین مینت» رئیس‌جمهور میانمار و چند تن از وزرای ایالتی، را بازداشت کرده بودند.
وحشت مردم میانمار
در پی وقوع کودتای نظامی در میانمار، مردم از ترس مقابل عابر بانک‌ها تجمع کرده تا پول‌های خود را از بانک خارج کنند. انجمن بانکداران میانمار اعلام کرد که به واسطه وضعیت فعلی در میانمار، بانک‌های این کشور آسیایی به طور موقت تعطیل خواهد بود و با این تفاسیر، تنها شماری از عابر بانک‌ها در حال حاضر فعال هستند و بقیه به حالت تعلیق درآمده‌اند. یکی از خبرنگاران محلی رویترز نیز تصاویری از مردم میانمار در «یانگون» پایتخت پیشین این کشور، را منتشر کرد. بر اساس این تصاویر، مردم صف‌های طویلی را برای خرید برنج تشکیل داده‌اند.
واکنش‌ها به کودتا
«آنتونیو گوترش»، دبیرکل سازمان ملل، با محکوم کردن تحولات در میانمار، خواستار آزادی رهبران دولتی این کشور شد. «استفان دوجاریک» سخنگوی گوترش در بیانیه‌ای از سوی دبیرکل سازمان ملل اعلام کرد: «وی [گوترش] نسبت به انتقال تمامی قدرت‌های قانونگذاری، اجرایی و قضایی به ارتش، شدیدا ابراز نگرانی کرده است. این تحولات نمایانگر ضربه جدی به اصلاحات دموکراتیک در میانمار است.»
«آنتونی بلینکن»، وزیر خارجه آمریکا، با صدور بیانیه‌ای، از ارتش میانمار خواست تا مقام‌های دولتی را آزاد کند. «تام‌اندروز»، گزارشگر ویژه آمریکا در امور مربوط به حقوق بشر میانمار، نیز از وحشتناک بودن اوضاع گفته است. «جوزپ بورل» رئیس‌ سیاست خارجی اتحادیه اروپا با انتشار پیامی در صفحه توئیتری خود، کودتای نظامی در میانمار را محکوم کرد. «دومینیک راب»
وزیر خارجه انگلیس، نیز بازداشت مقام‌های دولتی میانمار به دست ارتش این کشور را غیرقانونی اعلام کرد. مقام‌های ژاپن در اولین واکنش خود به تحولات میانمار، تأکید کردند که از دموکراسی در میانمار حمایت می‌کنند و مخالف تغییر فرایند دموکراسی و نتیجه انتخابات پارلمانی ماه نوامبر (آبان ماه) هستند. «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین، در واکنش به تحولات دیروز صبح میانمار تأکید کرد که مسکو بر اوضاع میانمار نظارت دارد، اما قضاوت و نتیجه‌گیری درباره شرایط این کشور آسیایی، هنوز زود است.
وزارت خارجه سنگاپور و هند هم طی بیانیه‌هایی، درخصوص تحولات جاری در میانمار، ابراز نگرانی کردند. معاون نخست‌وزیر تایلند کودتای نظامی در میانمار را «امور داخلی میانمار» توصیف کرد و در این باره اظهارنظر نکرد. سخنگوی رئیس‌جمهور فیلیپین نیز در واکنشی مشابه، اعلام کرد که تحولات میانمار یک «مسئله داخلی است و ما در آن مداخله نمی‌کنیم».
گروهی از اتباع میانمار روز دوشنبه در کشور ژاپن علیه کودتای نظامی در کشور خود تظاهرات برپا کردند و از جامعه بین‌المللی خواستند به نجات این کشور کمک کنند. طرفداران حزب حاکم اتحادیه ملی دموکراسی با تجمع مقابل سفارت میانمار در تایلند، علیه کودتای نظامی اعتراض کردند.

طاهر مهدوی بازدید : 92 دوشنبه 13 بهمن 1399 نظرات (0)
همزمان با آغاز جشن پیروزی انقلاب
 
رهبر انقلاب اسلامی در مرقد مطهر امام خمینی(ره) و گلزار شهدا حضور یافتند
 
۱۳۹۹/۱۱/۱۲
Magiran | روزنامه کیهان (1399/11/13): همزمان با آغاز جشن پیروزی انقلاب رهبر  انقلاب اسلامی در مرقد مطهر امام خمینی (ره) و گلزار شهدا حضور یافتند
 

Magiran | روزنامه کیهان (1399/11/13): همزمان با آغاز جشن پیروزی انقلاب رهبر  انقلاب اسلامی در مرقد مطهر امام خمینی (ره) و گلزار شهدا حضور یافتند


همزمان با آغاز ایام‌الله دهه ‌فجر و در آستانه چهل‌ودومین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای در نخستین ساعات صبح روز گذشته در مرقد بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی حاضر شدند و با قرائت نماز و قرآن، یاد و خاطره امام عظیم‌الشأن را گرامی داشتند.
رهبر انقلاب اسلامی همچنین با حضور بر مزار شهیدان عالی‌مقام بهشتی، رجایی، باهنر و شهدای حادثه هفتم تیر ۱۳۶۰، علوّ درجات آنان را از خداوند متعال مسئلت کردند.
حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای سپس در گلزار شهیدان سرافراز حضور یافتند و به ارواح مطهر مدافعان اسلام و ایران درود فرستادند.

تعداد صفحات : 333

اطلاعات کاربری
  • فراموشی رمز عبور؟