loading...

تـــو لَـــــی ( دوست شــنـاســی )

پیامر اكرم (ص) : خدایا دوست بدار كسى‏ را ، كه على را دوست دارد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در ارتباط تصویری با شماری از مردم تبریز:

طاهر مهدوی بازدید : 1 پنجشنبه 30 بهمن 1399 نظرات ()

رهبر معظم انقلاب اسلامی در ارتباط تصویری با شماری از مردم تبریز:

درباره برجام این بار فقط عمل، ملاک است/

علاج دردهای مزمن کشور در انتخابات پر شور و انتخاب صحیح و اصلح است 

۱۳۹۹/۱۱/۲۸

602cd17cb2b5b_2021-02-17_11-49

رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در ارتباط تصویری با شماری از مردم تبریز، قیام تاریخی و فراموش‌نشدنی ۲۹ بهمن ۱۳۵۶ را فقط گوشه ای از افتخارات فراوان مردم این خطه خواندند و با اشاره به استمرار دشمنی سلطه‌گران به علت مخالفت ملت ایران با هنجارهای نظام سلطه افزودند: انقلاب اسلامی دستاوردهای عظیمی داشته است که باید از آنها برای رفع نقاط ضعف و غیر قابل قبول همچون مشکلات معیشتی و فاصله طبقاتی استفاده کنیم.
ایشان حضور پُر شور مردم را در انتخابات سال آینده ریاست جمهوری و در درجه بعد انتخاب صحیح و اصلح را باعث تضمین آینده کشور خواندند و درباره برجام نیز گفتند: جمهوری اسلامی این بار وعده وحرف نمی‌پذیرد و ملاک، فقط عملِ طرف مقابل است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در تبیین افتخارات مردم آذربایجان «نخبه‌پروری در علم و هنر و سیاست» و «روحیه جریان‌سازی در تحولات تاریخی و سیاسی کشور» را دو ویژگی افتخارآمیز مردم این خطه برشمردند و تأکید کردند: آذربایجان همیشه دژ استوار ایران در مقابل حملات بیگانگان بوده است و اگر ایستادگی و جانفشانی مردم این دیار نبود، تعرض دشمنان به مناطق دیگر هم کشیده می‌شد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای «دلبستگی عمیق به اسلام» و «غیرت و حمیّت شدید در قبال ایران» را دو ویژگی مهم هویتی مردم آذربایجان دانستند و افزودند: مردم این منطقه در تاریخ معاصر در همه مسائل کشور از چهره‌های نقش‌آفرین برخوردار بوده‌اند که این شخصیت‌ها همچون «میرزا جواد آقا مجتهد تبریزی در تحریم تنباکو»، «ستارخان و باقرخان در مشروطه»، «شیخ محمد خیابانی»، «شهیدان آیت‌الله قاضی طباطبایی و آیت‌الله مدنی در دوران انقلاب» و «شهید باکری در دفاع مقدس» تأثیرگذار بوده‌اند.
رهبر انقلاب در جمع‌بندی این بخش از سخنانشان گفتند: بدون روایت درست از تاریخ آذربایجان، هر روایتی از تاریخ ایران ناقص و نادرست است.
ایشان در تشریح ابعاد قیام تاریخی ۲۹ بهمن ۱۳۵۶ مردم تبریز به پیام امام(ره) بعد از آن حادثه پرداختند و افزودند: امام بزرگوار سه خصوصیت «شجاعت، غیرت و تدیّن» را ویژگی‌های ممتاز مردم تبریز خواندند که هر سه این خصوصیات، شاخص‌های مهم ارزیابی و ارزش‌گذاری یک مجموعه انسانی است.
رهبر انقلاب افزودند: نکته مهم این است که مردم تبریز وحشی‌گری رژیم پهلوی در سرکوب قیام ۱۹ دی قم را دیده بودند اما با همان خصوصیاتی که امام گفتند در چهلم شهیدان قم وارد صحنه شدند و با ابتکار سلسله تعیین‌کننده چهلم‌ها، نگذاشتند قیام قم به فراموشی سپرده شود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در تشریح دیگر رویدادهای متکی بر شجاعت، غیرت و تدیُن مردم تبریز به مقابله جانانه آنان در مقابل دست‌های تجزیه‌طلب اوایل انقلاب، حماسه‌آفرینی لشکر خط‌شکن عاشورا و فرمانده دلاور آن شهید باکری، مقابله با فتنه خلق مسلمان در سال‌های اول انقلاب و نیز حضور آگاهانه مردم تبریز در خنثی کردن فتنه سال ۸۸ اشاره کردند و گفتند: در دی ۸۸، مردم تبریز حتی از تهران و دیگر شهرهای کشور زودتر به میدان آمدند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در جستجوی پاسخ این سوال مهم که «درس قیام ۲۹ بهمن ۵۶ مردم تبریز برای اوضاع امروز کشور چیست» به ریشه‌یابی دشمنی عمیق ابرقدرت‌ها با انقلاب اسلامی پرداختند.
ایشان گفتند: هنگام پیروزی انقلاب، مستکبران، جهان را به دو قسمت سلطه‌گر و سلطه‌پذیر تقسیم کرده بودند اما انقلاب اسلامی این جریان را که رگ حیات نظام استکبار بود، به صراحت رد کرد و سلطه گران غرب و شرق به همین علت و با وجود اختلافاتشان، جبهه گسترده‌ای در مقابل انقلاب ملت ایران تشکیل دادند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه هرگز نباید علت اصلی دشمنی استکبار با انقلاب و جمهوری اسلامی را فراموش کرد، افزودند: البته آنها توطئه‌ها و ضدیت‌هایشان را به بهانه‌های مختلف از جمله حقوق بشر، مقررات اسلامی، هسته‌ای، موشکی، منطقه‌ای و مسائل دیگر اِعمال می‌کنند اما باید متوجه بود که این مسائل فقط بهانه است.
رهبر انقلاب با اشاره به ادامه خصومت مستکبران افزودند: ملت ایران برای پیروزی در مقابل این هجمه‌ها به دو چیز نیاز دارد: «استحکام عناصر هویتی» و «افزایش قدرت درونی».
ایشان برخورداری از زیربنا و نظام فکری و عقیدتی منسجم را مهمترین عنصر استحکام هویت ملی برشمردند و افزودند: زیربنای مستحکم فکری انقلاب از اسلام گرفته شده و در بیانات بسیار ارزشمند امام(ره) و درسهای متفکرانی چون شهیدان مطهری و بهشتی تشریح شده البته عناصر متفکر باید این نظام فکری را با پاسخ های جدید به مسائل جدید، نو به نو جلوه و رونق دهند.
رهبر انقلاب خاطر نشان کردند: ایدئولوژی زدایی که برخی‌ها تکرار می کنند، نتیجه‌اش انحراف از مسیر انقلاب خواهد بود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: البته صرف زیربنای مستقل فکری کافی نیست و در عمل نیز باید از ویژگی هایی برخوردار بود که مهمترین آنها عبارتند از نترسیدن، خسته نشدن، ناامید نشدن، تنبلی نکردن، ندانسته در نقشه دشمن ورود نکردن و در مواقع لازم آماده فداکاری بودن.

ما وظیفه داریم با استفاده از انبوه دستاوردهای انقلاب، ناکامی‌ها را برطرف کنیم که از جمله این دستاوردها، جوانان علاقه‌مند، مبتکر و آماده به‌کار هستند که باید از این ظرفیت در کنار شور انقلابی مردم بهره گرفت تا نابسامانی ها برطرف شود

رهبر انقلاب با اشاره به وجود این خصوصیات بارز در ملت ایران و فداکاری شهدا گفتند: ملت ایران انصافاً خسته نشده‌اند که نمونه‌های آن را در تشییع بی‌نظیر شهید سلیمانی و همچنین مراسم ابتکاری پر شور امسال در ۲۲ بهمن دیدیم.
ایشان تأکید کردند: اگر همراه این مجاهدت، استقامت و منحرف نشدن از مسیر باشد، مشکلات هم حل خواهد شد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دستاوردهای انقلاب را عظیم و شگفت‌آور خواندند و ضمن گلایه از کم‌کاری در معرفی این دستاوردها، افزودند: انقلاب اسلامی توانست چهره کشور را از یک کشور عقب‌مانده‌ی علمی و طُفیلیِ سیاسی قدرتها و از نظر اقتصادی، وابسته، به یک کشور آزاد، مستقل، عزیز، سربلند، آبرومند و برخوردار از موفقیت‌های بزرگ علمی تبدیل کند.
ایشان یکی دیگر از دستاوردهای انقلاب را دگرگونی ملت ایران از حالت خمودگی، بی‌هدفی و دنباله‌روی به ملتی پر تحرک، با نشاط و هدف‌دار دانستند و افزودند: تشکیل هزاران هسته علمی در کشور و فعالیت های گسترده اجتماعی جوانان همچون کمک‌های مومنانه در قضیه کرونا از نمونه های بارز تحرک و نشاط ملت ایران است.


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، تغییر مدیریت کشور از یک حکومت استبدادی، پادشاهی و فردی به یک حکومت مردمی، جمهوری و مردم‌سالاری را دستاورد دیگر انقلاب خواندند و گفتند: امروز مردم حاکم بر سرنوشت کشور هستند و خود انتخاب می کنند. ممکن است خوب یا بد انتخاب کنند اما خودشان انتخاب می‌کنند، درحالی‌که قبل از انقلاب هیچ‌کاره بودند.
ایشان، سازندگی کشور را از دیگر دستاوردهای انقلاب برشمردند و با ابراز تعجب از نادیده گرفتن این خدمات گسترده از سوی برخی افراد خاطر نشان کردند: زیرساخت‌های اساسی کشور در بخش‌های سد سازی، آب‌رسانی، برق‌رسانی، گاز رسانی، راه‌سازی، توسعه صنعت، کشاورزی و گسترش اعجاب آور دانشگاهها، کارِ کارستان انقلاب اسلامی است.
رهبر انقلاب اسلامی تقویت بنیه نظامی و دفاعی و تبدیل شدن ایران به یک قدرت بزرگ منطقه‌ای را از دیگر دستاوردهای انقلاب خواندند و گفتند: علت اصلی توطئه‌های گوناگون آمریکا و رژیم صهیونیستی و برخی دولت‌های اروپایی همین حرکت روبه جلوی انقلاب است که ان‌شاء‌الله قدرت ملت و مسئولان، این توطئه‌ها را خنثی خواهد کرد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: ما در کنار دستاوردها، هیچگاه عقب ماندگی‌ها در برخی بخش ها را پنهان نکردیم و معتقدیم این عقب ماندگی ها در شأن انقلاب اسلامی و قابل قبول نیست و باید جبران شود. ما بعنوان مسئولان در بروز این عقب ماندگی ها مقصریم و البته ممکن است مردم هم در بخش هایی دخالت داشته باشند.
ایشان افزودند: علت اصلی این عقب ماندگی ها، انقلابی عمل نکردن است. هرجا انقلابی عمل کردیم، عقب ماندگی نداشتیم اما هرجا از انقلاب کوتاه آمدیم و حرکتی ناشی از کسالت و بی توجهی، انجام دادیم، عقب ماندگی بوجود آمد.
رهبر انقلاب اسلامی گفتند: در زمینه عقب ماندگی ها، در درجه اول وضعیت معیشت طبقات ضعیف است و سپس موضوع شکاف طبقاتی است که باید این عقب ماندگی ها برطرف و عدالت اقتصادی مستقر شود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تاکید کردند: البته وضع کشور با همین عقب ماندگی ها بسیار جلوتر از وضعیت کشور در قبل از انقلاب است.
ایشان با اشاره به تمرکز دشمن بر روی ناکامی‌ها و نادیده گرفتن دستاوردها و عملیات روانی و دروغ گویی برای ناامید و بدبین کردن مردم و جوانان، افزودند: متاسفانه برخی عناصر در داخل از روی غفلت و برخی هم مغرضانه همان حرف های دشمن را تکرار می کنند.
رهبر انقلاب اسلامی به حساسیت بیشتر مردم نسبت به اول انقلاب، در قبال نابسامانی‌ها بویژه مسائلی مثل فساد و فاصله طبقاتی اشاره کردند و گفتند: این حساسیت بسیار خوب است و نشان‌دهنده گرایش مردم به آرمان های انقلاب است و به همین علت هر جا مبارزه با فساد و حرکت به سمت کمک به قشر ضعیف و ایجاد عدالت باشد، دلگرم می‌شوند و حمایت می کنند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: ما وظیفه داریم با استفاده از انبوه دستاوردهای انقلاب، ناکامی‌ها را برطرف کنیم که از جمله این دستاوردها، جوانان علاقه‌مند، مبتکر و آماده به‌کار هستند که باید از این ظرفیت در کنار شور انقلابی مردم بهره گرفت تا نابسامانی ها برطرف شود.
رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان‌شان با اشاره به انتخابات آینده ریاست جمهوری، انتخابات را فرصتی بسیار بزرگی برای کشور دانستند و گفتند: البته مخالفان جمهوری اسلامی نمی‌خواهند نظام از این فرصت و ظرفیت مهم برای پیشرفت کشور استفاده کند اما مشارکت پُر شور و انقلابی مردم در انتخابات، موجب امنیت کشور و پس زدن دشمنان و کاهش طمع آنها می‌شود بنابراین نباید این فرصت را از دست داد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: انتخابات هر چه پُر شورتر و با اقبال عمومی بیشتری همراه باشد، آثار و منافع بیشتری برای کشور خواهد داشت.
ایشان هدف دشمن از بیان ادعاهای تکراری درباره انتخابات را دلسرد کردن مردم دانستند و گفتند: برغم این ادعاها، انتخابات برای کشور یک امکان و ذخیره مهم است که باید با مشارکت پر شور مردم همراه باشد البته اگر مشارکت پرُ شور با یک انتخاب درست یعنی انتخاب یک نیروی کارآمد، با ایمان، با انگیزه، علاقه‌مند و پرُ کار همراه شود، نورٌ عَلی نور و تضمین‌کننده آینده کشور است.
رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: علاج دردهای مُزمن کشور در پر شور بودن انتخابات و حضور عمومی مردم، و بعد، انتخاب اصلح و شخصیت مناسب در انتخابات ریاست جمهوری است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پایان با اشاره به سخنان اخیرشان درباره برجام و تبیین سیاست‌های نظام، گفتند: درباره برجام، حرف‌ها و وعده‌هایی گفته می‌شود ولی ما حرف و وعده‌ خوب که نقض و بر ضدّ آن عمل شود، زیاد شنیدیم بنابراین حرف و وعده فایده ندارد و این بار فقط عمل، مهم است.
ایشان تأکید کردند: اگر عملِ طرف مقابل را ببینیم، ما هم عمل خواهیم کرد و این بار، جمهوری اسلامی با حرف و وعده قانع نخواهد شد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین با تبریک حلول ماه پر برکت رجب، افزودند: اگرچه اجتماعات عبادی به علت شرایط خاص کرونا موقتاً برگزار نمی‌شود اما لازم است در خانه‌ها از ادعیه بسیار خوب و پرمعنای این ماه و توسل و راز و نیاز با پروردگار بهره کافی گرفته شود.
پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی و امام‌جمعه تبریز، گزارشی از تلاشهای گسترده قشرهای مختلف مردم و گروههای جهادیِ استان برای مقابله با کرونا و کمک به جهادگران عرصه سلامت بیان کرد.

پایگاه آمریکا با 24 موشک درهم کوبیده شد انتقام از اشغالگران این‌بار در اربیل ۱۳۹۹/۱۱/۲۸

طاهر مهدوی بازدید : 75 چهارشنبه 29 بهمن 1399 نظرات ()

پایگاه آمریکا با 24 موشک درهم کوبیده شد

انتقام از اشغالگران این‌بار در اربیل 

  ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
Image result for پایگاه آمریکا با 24 موشک درهم کوبیده شد

پایگاه اشغالگران آمریکایی در مرکز اقلیم کردستان عراق با 24 موشک 107 میلیمتری هدف قرار گرفت و شمار نا معلومی از نظامیان تروریست آمریکایی کشته و یا مجروح شدند. واشنگتن به هلاکت یک پیمانکار و جراحت 9 نفر دیگر اعتراف کرد.
در پی حمله موشکی شب سه‌شنبه به پایگاه و فرودگاه آمریکایی در اربیل، گروهی موسوم به «سرایا اولیاء الدم» (گردان‌های اولیا دم) با صدور بیانیه ای، مسئولیت آن را به عهده گرفت و اعلام موجودیت کرد. بر اساس بیانیه این گروه، که در پی انتقام خون شهیدان عراقی است، پایگاه آمریکا از فاصله هفت کیلومتری با 24 موشک 107 میلیمتری هدف قرار گرفته است.
در این موشکباران به تاسیسات و هواپیماهای آمریکایی خسارات زیادی وارد شد و تعداد نامعلومی از اشغالگران نیز بر اثر این حمله، کشته و مجروح شدند. به گفته شاهدان، یک هواپیمای نظامی آمریکا و یک پهپاد هجومی این کشور در حمله مذکور، از بین رفتند. مقامات آمریکایی نیز به مرگ یک پیمانکار و جراحت 9 نفر دیگر، اعتراف کردند.
سران منطقه خودمختار کردستان عراق زمان این حمله راکتی را ساعت ۹ و نیم  شب اعلام کرده اند.
گروه عراقی تازه تأسیس سرایا اولیاء الدم همچنین، اعلام کرد که اشغالگران آمریکایی در هیچ جای عراق امنیت نخواهند داشت.
بر اساس خبرهای تکمیلی، موشک ها از یک
موشک انداز تعبیه شده در خودروی «کیا» در منطقه
«کانی قرزاله» شلیک شده اند.
در بیانیه گروه سرایا اولیاء الدم آمده است: « ما به فاصله هفت کیلومتری پایگاه اشغالگران (الحریر) در اربیل نزدیک شده و توانسته ایم ضربات مهلکی را با ۲۴ راکت بزنیم. این راکت ها، به دلیل ناتوانی سامانه
ضد هوایی اشغالگران از رهگیری آنها، دقیقا به اهداف خود
اصابت کردند».
«احمد هوشیار»، مدیر فرودگاه اربیل ، اعلام کرد که پروازهای این فرودگاه همچنان متوقف بوده و مسئولان فرودگاه در حال ارزیابی خسارت های وارد شده هستند.
پیش از این،گروه های مقاومت عراق به آمریکا هشدار داده بودند که در صورت خارج نکردن نیروهای خود از عراق، هدف قرار می گیرند. لذا، حمله مذکور امری طبیعی و قابل پیش بینی بوده است.
واکنش های داخلی و خارجی
در پی حمله به پایگاه آمریکا، مقامات بغداد و اربیل بدون اشاره به تعلل آمریکا در اجرای مصوبه سال گذشته پارلمان این کشور، مبنی بر خروج همه نیروهای خارجی از عراق، عاملان حمله مذکور را تروریست خواندند و این حمله را محکوم کردند.
«برهم صالح» رئیس‌جمهور و «محمد الحلبوسی» رئیس پارلمان عراق، طی پیام های جداگانه ای، با تروریستی خواندن عملیات راکتی مذکور، خواستار افزیش تلاش‌ها برای مقابله با این‌گونه اقدامات و عاملان آن شدند.
«مصطفی کاظمی» نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق، هم دیروز دستور تشکیل کمیته‌ای مشترک با اقلیم کردستان برای تحقیق درباره این حادثه را داد، تا عوامل پشت پرده این حمله موشکی شناسایی و
معرفی شوند.
«هوشیار زیباری» از رهبران حزب دموکرات کردستان عراق، در واکنش به حمله راکتی به فرودگاه اربیل، طی توئیتی تهدید آمیز نوشت: « نیروهای امنیتی درباره منبع این حملات تحقیق می‌کنند و عواقبی در انتظار مجرمان خواهد بود»! از نگاه زیباری، آمریکا در عراق هیچ جرمی مرتکب نشده است و کسانی که به اشغالگران حمله می کنند، مجرم هستند.
«جینین پلاسخارت» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور عراق، حمله راکتی مذکور را محکوم کرد و گفت: ما از حمله راکتی مرگبار در اربیل، ابراز تاسف می‌کنیم. چنین اقدامات شنیع و بی‌پروایی تهدیدات خطرناکی برای ثبات به شمار می‌روند. پلاسخات نیز مثل زیباری، هرگز مقابل جنایات آمریکا در عراق، چنین موضع قاطعی
نگرفته است.
«نیچروان بارزانی» رئیس منطقه کردستان عراق، هم دیروز از شورای امنیت و سازمان ملل خواست تا خطرات حمله راکتی به اربیل را جدی بگیرند. وی در بیانیه خود، حمله مذکور را به شدت محکوم کرد.
«مسرور بارزانی» نخست وزیر منطقه کردستان عراق، نیز طی تماس تلفنی با « آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا، حمله راکتی به اربیل را محکوم کرد. بلینکن نیز در این تماس تلفنی گفت، آمریکا از عاملان این حمله،
حسا ب‌کشی خواهد کرد!
ائتلاف «النصر» به ریاست «حیدر عبادی» نیز طی بیانیه‌ای، حمله راکتی شب گذشته در اربیل را محکوم کرد و آن را نقض حاکمیت دولت و آسیب زدن به امنیت شهرها و ارعاب شهروندان عراقی دانست و خواستار تحقیق فوری و شفاف برای شناسایی عاملان آن شد.
به گزارش خبرگزاری فارس، «صفاء الاعسم» کارشناس نظامی عراق، از تلاش برخی جریان‌های وابسته به آمریکا برای متهم کردن حشدالشعبی به عنوان عامل حمله به اربیل خبر داد.
«سعید خطیب زاده» سخنگوی وزارت خارجه کشورمان، نیز با اشاره به برخی شایعات مبنی بر دخالت ایران در حمله مذکور، اظهار  داشت: ضمن این که شایعات قویا رد می‌شود، تلاش های مشکوک برای انتساب آن به ایران نیز شدیدا محکوم است. به گزارش ایسنا، خطیب زاده در ادامه گفت: ایران، ثبات و امنیت عراق را یک امر کلیدی برای منطقه و همسایگان دانسته و هرگونه اقداماتی، که برهم زننده نظم و آرامش در این کشور است، را مردود می شمارد.
تقویت ناتو در عراق
منابع دیپلماتیک اعلام کردند که ائتلاف ناتو شمار نیروهای خود در عراق را از ۵۰۰ نظامی کنونی، به حدود ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ نظامی افزایش می‌دهد.
به گزارش رویترز، وزیران دفاع ناتو قصد دارند مأموریت آموزشی این ائتلاف نظامی در عراق را بعد از بهبود وضعیت کرونا افزایش دهند. این خبرگزاری انگلیسی افزود، افزایش حضور ناتو در عراق، باعث تقویت نقش این ائتلاف در منطقه خاورمیانه خواهد شد.
طاهر مهدوی بازدید : 109 چهارشنبه 29 بهمن 1399 نظرات ()
سردار علی کوهستانی در تشریح دستاوردهای جدید گفت:
 
تجهیز ‌تانک‌های سپاه به سامانه دید در شب با برد ۴ کیلومتر
 
  ۱۳۹۹/۱۱/۲۸

مسئول سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی سپاه می‌گوید در رزمایش پیامبر اعظم16 برای اولین مرتبه در کشور  سامانه دید در شب ‌تانک و نفربر با برد 4 کیلومتر عملیاتی شد.
سردار علی کوهستانی مسئول سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم درباره دستاوردهای این سازمان که در رزمایش پیامبر اعظم16 به‌کارگیری شد، گفت: در این رزمایش برای اولین مرتبه در کشور  سامانه دید در شب‌ تانک و نفربر با برد 4 کیلومتر عملیاتی شد.
وی با موفق ارزیابی کردن تست این سامانه گفت: سامانه دید و کنترل آتش شبانه که توسط سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نزسا طراحی و تولید شده است از جمله نیازمندی‌های یگان‌های زرهی نیرو برای عملیات در شب بود که با تلاش متخصصان این سازمان این نیاز مرتفع شد. تا پیش از این ادوات زرهی به سامانه‌هایی با برد 400 متر مجهز بودند که با تجهیز به سامانه جدید این برد به 10 برابر افزایش یافته است.
سردار کوهستانی ادامه داد: این سامانه قابل استفاده برای توپچی، راننده و فرمانده‌تانک است و همچنین قابلیت ارسال تصاویر سایت توپچی و فرمانده‌تانک به مرکز فرماندهی و کنترل را دارد.
وی عملیاتی شدن تیربار بهینه‌شده ثُعبان را از دیگر دستاوردهای این سازمان در رزمایش پیامبر اعظم16 عنوان و تأکید کرد: این سلاح جدید در جریان رزمایش در اختیار تیم‌های عملیاتی نیروی ویژه قرار داده شد که بر اساس ارزیابی‌های به‌عمل‌آمده از کارایی مناسبی در نقش یک تیربار هجومی برخوردار است و به‌زودی به‌عنوان تیربار هجومی سازمانی در اختیار یگان‌های نیروی زمینی قرار می‌گیرد.
مسئول سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی سپاه تصریح کرد: تجهیز پرنده‌های مولتی‌روتور به بمب‌های سبک از دیگر دستاوردهای این سازمان در رزمایش اخیر بود. این بمب‌ها که در حدود 3 کیلوگرم وزن دارند به‌سفارش نیروی زمینی و برای استفاده در مأموریت‌های خاص و در مناطق صعب‌العبور و به‌منظور هدف قرار دادن نفرات و سنگرهای انفرادی طراحی شده‌اند. نسل بعدی این بمب‌ها وزنی در حدود 5 کیلوگرم خواهد داشت که قدرت تخریب و نفوذ آن نسبت به نسل قبلی افزایش خواهد یافت.
سردار کوهستانی با بیان اینکه در جریان این رزمایش همچنین دو محصول دیگر جهاد خودکفایی عملیاتی شدند گفت: رونمایی از یک مین کنارجاده‌ای جدید با قدرت تخریب بالا و همچنین عملیاتی شدن مین معبربازکن «واصل» از دیگر دستاوردهای نیروی زمینی در رزمایش پیامبر اعظم16 بود. سامانه معبربازکن واصل در حقیقت یک مین پرتابه‌ای است که به‌شکل دو خرج پرتابی از روی لانچر به‌سمت معابر آلوده به تله‌های انفجاری و میادین مین شلیک می‌شود و با انفجار خود قادر به پاک‌سازی محیط‌های آلوده است. البته ساخت این سامانه به چند سال قبل بازمی‌گردد که در این رزمایش با موفقیت مورد تست و ارزیابی قرار گرفت.
وی در پایان گفت: در این رزمایش برای نخستین مرتبه از پهپادهای هدف ساخت سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی به‌منظور تست سامانه‌های پدافندی استفاده شد.

ستاد کل نیروهای مسلح: فرد موثر در ترور شهید فخری‌زاده، اخراجی نیروهای مسلح بود ۱۳۹۹/۱۱/۲۸

طاهر مهدوی بازدید : 39 چهارشنبه 29 بهمن 1399 نظرات ()
ستاد کل نیروهای مسلح:
 
فرد موثر در ترور شهید فخری‌زاده، اخراجی نیروهای مسلح بود  
 
۱۳۹۹/۱۱/۲۸

ستاد کل نیروهای مسلح با انتشار اطلاعیه‌ای توضیحاتی را در خصوص ادعای حجت‌الاسلام سید محمود علوی، وزیر اطلاعات درباره یکی از عناصر مؤثر در به شهادت رساندن شهید فخری‌زاده ارائه داد.
به گزارش تسنیم، در این اطلاعیه آمده است: به‌دنبال اظهارات و ادعای اخیر حجت‌الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات پیرامون مداخله یکی از کارکنان نیروهای مسلح در دست داشتن ترور و به شهادت رساندن دانشمند برجسته هسته‌ای و دفاعی کشور، شهید بزرگوار محسن فخری‌زاده، مرکز ارتباطات و تبلیغات دفاعی ستادکل نیروهای مسلح اعلام کرد: اولاً فرد مورد ادعای وزیر اطلاعات در سال 93 در حال آموزش بوده است و در همان سال به‌دلیل مشکلات اخلاقی و اعتیاد اخراج گردیده است. ثانیاً عضویت فرد مورد ادعا قطعی نبوده و روال نیروهای مسلح این‌گونه است که ارزیابی‌های حین آموزش، یکی از عوامل اصلی قطعیت در عضویت بوده که نامبرده به‌دلیل وجود مشکل اخلاقی و اعتیاد، به عضویت رسمی درنیامده و در حین آموزش اخراج گردیده است.
در ادامه این اطلاعیه خاطرنشان شده است: ثالثاً وزیر اطلاعات حتماً می‌داند که وفق قوانین و مقررات، افراد اخراجی از نیروهای مسلح از جمله فرد مورد ادعای ایشان پس از اخراج در سال 93 با نیروهای مسلح به‌طور کامل قطع ارتباط نموده و فاقد هویت نظامی می‌باشد به همین دلیل جرم امنیتی وی همانند سایر آحاد جامعه در حیطه مأموریت و مسئولیت وزارت اطلاعات قرار می‌گیرد، لذا انتظار می‌رفت وزیر محترم اطلاعات در اظهارات رسانه‌ای خود آن هم در پخش زنده، دقت بیشتری می‌نمود که بهانه‌ای به دست دشمنان جنایتکار نظام همچون آمریکا و رژیم جعلی صهیونیستی نمی‌داد و از جایگاه خطیر وزارت اطلاعات و سربازان گمنام امام زمان(عج) و شأن نیروهای مسلح مراقبت می‌کرد.

امیر دریادار دوم غلامرضا طحانی: رزمایش مرکب دریایی در تقویم سالیانه ایران و روسیه درج شده است ۱۳۹۹/۱۱/۲۸

طاهر مهدوی بازدید : 35 چهارشنبه 29 بهمن 1399 نظرات ()

 

امیر دریادار دوم غلامرضا طحانی:
 
 رزمایش مرکب دریایی در تقویم سالیانه ایران و روسیه درج شده است 
 
   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸


امیر دریادار دوم غلامرضا طحانی، سخنگوی رزمایش مرکب امنیت دریایی شمال اقیانوس هند در نشست خبری با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رجب بیان داشت: رزمایش مرکب امنیت دریایی در تقویم سالیانه دریایی کشورهای شرکت‌کننده به ویژه جمهوری اسلامی ایران و روسیه درج شده و خوشحالیم که امسال برای دومین بار میزبان برگزاری این رزمایش هستیم.
به گزارش مهر، وی با‌اشاره به اهمیت منطقه شمال اقیانوس هند گفت: شمال اقیانوس هند بین سه تنگه راهبردی از پنج تنگه راهبردی دنیاست، تنگه هرمز در شمال، تنگه مالاکا در شرق و تنگه باب المندب در غرب منطقه شمال اقیانوس هند واقع شده است که در حقیقت بیضی انرژی دنیا را احاطه کرده است و با توجه به تردد شناورهای تجاری و نفتکش در این منطقه حساس ضرورت برقراری امنیت تجارت دریایی را دو چندان کرده است.
سخنگوی رزمایش مرکب امنیت دریایی شمال اقیانوس هند اظهار داشت: امنیت تعطیل بردار نیست و تمرینات در جهت ارتقای امنیت نیز تعطیل بردار نیست و با وجود شرایطی که بیماری کرونا بر دنیا تحمیل کرده است ما تمرینات را تعطیل نکردیم و امیدواریم با رعایت همه شرایط بهداشتی سناریوهای از پیش تعیین شده رزمایش را با ایمنی کامل در دریا انجام دهیم.
امیر دریادار دوم طحانی تصریح کرد: منطقه شمال اقیانوس، منطقه عاری از تهدید است و ما در این منطقه که امنیت در آن برقرار است این تمرینات را انجام می‌دهیم که برای مناطق ناامن مهارت‌آموزی کارکنان نیروهای دریایی به حداکثر برسد.
وی ادامه داد: یگان‌های شناور نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران و یگان‌های منتخب نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در دومین سال متوالی میزبان شناورهایی از کشور روسیه هستند و با توجه به طرح ریزی‌های منسجم و فشرده‌ای که در طول یکسال گذشته انجام شده، امیدواریم در این چند روز رزمایش سناریوهای از پیش تعیین شده را به بهترین شکل اجرا کنیم.
سخنگوی رزمایش مرکب امنیت دریایی شمال اقیانوس هند گفت: منطقه انجام این رزمایش منطقه شمال اقیانوس هند به وسعت ۱۷ هزار کیلومتر مربع است.
امیر دریادار دوم طحانی یکی از اهداف این رزمایش را مهارت افزایی کارکنان در حوزه امداد و نجات دریایی عنوان کرد و افزود: تعامل نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در عرصه دریاهای بین‌الملل و برقراری امنیت تجارت دریایی با تمرین فرماندهی و کنترل و بهره‌گیری از تمرینات مخابراتی و عملیاتی از نکات قابل توجه و حائز اهمیت است که در این رزمایش اجرا می‌شود.
وی با‌اشاره به پیام‌های رزمایش مرکب امنیت دریایی شمال اقیانوس هند گفت: مهم‌ترین پیام این رزمایش صلح و دوستی برای کشورهای همسایه و کشورهای منطقه است و اینکه جمهوری اسلامی ایران در حالی که در آستانه چهل و سومین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی است، با وجود تحریم‌های ظالمانه به حدی از بلوغ فناوری تجهیزاتی و علمی در صحنه دریا و دریانوردی رسیده که برای دومین بار میزبان قدرت‌های جهانی برای برگزاری رزمایش مرکب می‌شود.
در ادامه فرمانده ناوگروه نیروی دریایی کشور روسیه گفت: از طرف ناوگروه روسی و فدراسیون روسیه برگزاری این رزمایش را به شما تبریک می‌گوئیم و امیدواریم این رزمایش به نحو احسن انجام شود ما با ۲ یگان در این رزمایش مرکب شرکت کردیم، فریگت Stoiky و ناو سوخت رسان kola.
وی با‌اشاره به برگزاری جلسه توجیهی رزمایش مرکب امنیت دریایی شمال اقیانوس هند در بندر شهید بهشتی چابهار گفت: این جلسه بسیار جلسه خوبی بود و تمامی طرح‌ها و سناریوهای چیده شده انجام می‌شود.
الحاق چین به رزمایش بعد از سال نو چینی
به گزارش مهر به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر دریادار حسین خانزادی، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران درباره رزمایش مرکب امنیت دریایی در منطقه شمال اقیانوس هند، گفت: از سال گذشته سلسله رزمایش‌های امنیت دریایی که به شکل مرکب برگزار می‌شود، با شرکت کشورهای منطقه و جهان در دستور کار نیروی دریایی قرار گرفته است. در این نوبت که از روز سه شنبه آغاز شده است، نیروی دریایی روسیه به محل رزمایش ملحق شده و نیروی دریایی هند هم در رزمایش مرکب امنیت دریایی حضور می‌یابد.
وی با تأکید بر اینکه این رزمایش در منطقه شمال اقیانوس هند با هدف دستیابی به امنیت جمعی و تمرین مشارکتی کار خود را آغاز کرده است افزود: در سال گذشته نیروی دریایی چین که نیروی پر قدرتی است را در کنار نیروهای دریایی پرقدرت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران داشتیم. امسال با توجه به اینکه رزمایش با سال نو چین همزمان شده است، چینی‌ها اعلام کردند بعد از سال نو چینی به رزمایش اضافه خواهند شد.
دریادار خانزادی تصریح کرد: هدف کلی رزمایش دستیابی به امنیت جمعی در سطح منطقه است که کمک کند امنیت شمال اقیانوس هند به این شکل که پایدار است به نفع ذی نفعان تداوم پیدا کند. ویژگی رزمایش امسال اضافه شدن نیروی دریایی هند به رزمایش است. هند یکی از نیروهای دریایی قدرتمند در منطقه است. حضور نیروی دریایی این کشور در رزمایش برای هند و ایران بسیار مهم است.
فرمانده نیروی دریایی ارتش اظهار داشت: همزمان اتفاقات خوبی در منطقه اقیانوس هند در حال انجام است. در کشور پاکستان با محوریت پاکستان رزمایش «امان» که مفهومش ایمن سازی است در حال برگزاری است که فرمانده قرارگاه ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در این رزمایش حضور و بر چگونگی انجام آن نظارت دارد. همینطور یکی از کارگاه‌های اجلاس آیونز در کشور هند تحت عنوان مقابله با بلایای طبیعی (HADR) در حال برگزاری است که در این کارگاه هم نماینده ما حضور دارد.
دریادار خانزادی خاطرنشان کرد: مجموعه تلاش‌هایی که در منطقه اقیانوس هند در حال شکل گیری است، نشان می‌دهد که کشورهای این منطقه به ویژه آنهایی که صاحب قدرت‌های دریایی هستند، نسبت به گذشته همگرا‌تر می‌شوند که امنیت جمعی را به دست بیاوریم. مفهوم آن، این است که استکبار جهانی که تا امروز در منطقه یکه تازی می‌کرد، باید متوجه بشود که منطقه را ترک کند. این منطقه صاحب دارد و نیروی دریایی تسلط کافی را برای برقراری امنیت منطقه دارد. همه اینها به معنای رشد و توسعه امنیت به نفع امنیت منطقه‌ای و تجارت جهانی خواهد بود.
الحاق ناوگروه هند به رزمایش
خبر دیگر اینکه، سخنگوی رزمایش مرکب امنیت دریایی شمال اقیانوس هند از الحاق ناوگروه منتخب نیروی دریایی هندوستان به این رزمایش خبر داد.
به گزارش مهر به نقل از روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران، امیر دریادار دوم غلامرضا طحانی، سخنگوی رزمایش مرکب امنیت دریایی شمال اقیانوس هند، با اعلام الحاق ناوگان منتخب نیروی دریایی کشور هندوستان به رزمایش مرکب امنیت دریایی شمال اقیانوس هند، اظهار داشت: در حین انجام رزمایش دریایی ایران و روسیه درخواستی از طریق نیروی دریایی کشور هندوستان برای شرکت در این رزمایش دریایی برای نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ارسال شد.
وی ادامه داد: درخواست نیروی دریایی هندوستان برای شرکت در این رزمایش از طریق سلسله مراتب به مجموعه ما ابلاغ شد و بنابر تصمیمات ابلاغی از سوی سلسله مراتب بر ما تکلیف شد که از این ناوگروه هندوستانی استقبال کرده و با این ناو در فعالیت‌های عملیاتی و سریال‌های دریایی مشارکت داشته باشیم و بخشی از وظایف عملیاتی در دریا را به صورت مشارکتی با این واحد هندی انجام دهیم.
سخنگوی رزمایش مرکب امنیت دریایی شمال اقیانوس هند با بیان اینکه ناوشکنی که از نیروی دریایی هندوستان به رزمایش مرکب امنیت دریایی شمال اقیانوس هند، ملحق شده است ناو هندی میسور با شماره بدنه دلتا ۶۰ است، افزود: شاید این سؤال برای عده‌ای پیش بیاید، چگونه است که وسط یک رزمایش یک ناو گروه از کشور دیگر بتواند به این رزمایش اضافه شود، در تمام دنیا رزمایش‌هایی که به گونه No Contact یا Zero Touch برگزار می‌شود، به دلیل شرایط عملیات خاصی که در محیط رزمایش وجود دارد شیوه‌نامه‌های خود را دارد و رزمایشی که ما با روسیه در حال انجام آن هستیم آن قدر انعطاف پذیری دارد که نه تنها یک کشور، بلکه چند کشور دیگر نیز اگر در ادامه کار بخواهند به این رزمایش بپیوندند، آنها را نیز به مشارکت بگیریم.
امیر دریادار دوم طحانی با‌ اشاره به اهمیت منطقه شمال اقیانوس هند گفت: جذابیت شمال اقیانوس هند به حدی بالاست که کشورها به هرگونه فعالیت جمعی در این زمینه عکس‌العمل مثبت نشان می‌دهند، به ویژه کشورهایی که در حاشیه این اقیانوس قرار دارند.
وی افزود: کشورهای حاشیه اقیانوس هند یک سمپوزیوم تحت عنوان اجلاس کشورهای حاشیه‌ اقیانوس هند (آیونز) دارند و اجلاس‌هایی هر دو سال یکبار برگزار می‌شود که میزبانش به طور چرخشی عوض می‌شود، محور این گفت‌وگوها و همکاری‌ها انجام عملیات امداد و نجات در راستای ایجاد امنیت دریایی در اقیانوس هند است و جالب است بدانیم در حال حاضر رئیس‌اجلاس آیونز جمهوری اسلامی ایران است و همچنین یکی از کارگروه‌های مهم و تاثیرگذار در اجلاس آیونز کارگروه امنیت دریایی است که مسئول این کارگروه نیز ایران است.

فرازی از وصيت‌نامه شهید مدافع حرم حسن رجایی‌فر : در عمل، ولایی باشیم ۱۳۹۹/۱۱/۲۷

طاهر مهدوی بازدید : 69 سه شنبه 28 بهمن 1399 نظرات ()

فرازی از وصيت‌نامه شهید مدافع حرم حسن رجایی‌فر :

 
در عمل، ولایی باشیم
 
۱۳۹۹/۱۱/۲۷

Image result for شهید مدافع حرم حسن رجایی‌فرImage result for عکس خانواده شهید مدافع حرم حسن رجایی‌فر
 


شهید مدافع حرم حسن رجایی‌فر یکی از دلاوران عملیات آزادسازی خان‌طومان بود که نقش مهمی در شکست دشمن داعشی ایفا کردند.
شهید حسین رجایی‌فر، چهارم تیر 1354 در روستای کامی‌کلا در شهرستان بابل متولد شد. در سال 1387 به عضویت پاسداری در سپاه درآمد و در رشته مدیریت بازرگانی درمقطع لیسانس و در رشته مدیریت استراتژیک تا کارشناسی ارشد تحصیل کرد. دی ماه 1394 بود که برای اولین بار به ماموریت پیکار با دشمنان اسلام در کشور سوریه رفت و پس از 20 روز مبارزه از ناحیه کتف مجروح شد و برای معالجه و درمان به ایران بازگشت. 14 فروردین 1395 موعد دوم ماموریتش بود. پس از رزم سنگین 22 روزه 16 / 2 / 1395 جام شهادت را نوشید.
  فرازی از وصيت‌نامه شهید مدافع حرم حسن رجایی‌فر :  «حامی ولایت باشید تا به کشور آسیبی وارد نشود. کاری نکنید به زبان گفته شود، ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند، بلکه با عمل نشان دهید. به زبان گفتن آسان است ولی به عمل دشوار. به عالمان سر بزنید؛ زیرا دیدار با ابرار انسان را به خدا نزدیک می‌کند. به پدر و مادر نیکی کنید که خوشبختی دنیا و آخرت را برای شما رقم خواهد زد. به خواهران عرض می‌کنم که حجاب را رعایت کنید که حجاب مصونیت است نه محدودیت. به بزرگان احترام بگذارید که دعای بزرگان استجابت خواهد شد. به مزار شهدا سرکشی و فاتحه‌خوانی کنید. به خانواده‌های شهدا سرکشی کنید؛ چون آنها سرمایه کشور هستند.»

با حکمی از سوی رهبر معظم انقلاب: آیت‌الله محمود رجبی به ریاست مؤسسه امام خمینی(ره) منصوب شد ۱۳۹۹/۱۱/۲۷

طاهر مهدوی بازدید : 11 سه شنبه 28 بهمن 1399 نظرات ()
با حکمی از سوی رهبر معظم انقلاب:
 
 آیت‌الله محمود رجبی به ریاست مؤسسه امام خمینی(ره) منصوب شد
 
  ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
آیت‌الله محمود رجبی با حکمی از سوی رهبر انقلاب به ریاست مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) منصوب شد.

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی طی حکمی، آیت‌الله محمود رجبی را به عنوان رئیس‌مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) منصوب کردند.
این حکم روز چهارشنبه ۲۹ بهمن طی مراسمی با حضور حجت‌الاسلام محمد محمدی گلپایگانی رئیس‌دفتر مقام معظم رهبری و دیگر مسئولین در مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) ابلاغ خواهد شد.
در این مراسم علاوه‌بر معرفی آیت‌الله رجبی به عنوان ریاست مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)، اعضای هیئت امنای این مؤسسه نیز که از سوی مقام معظم رهبری منصوب شده‌اند، معرفی خواهند شد.
آیت‌الله محمود رجبی که پیش از این قائم‌مقام مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) بود از شاگردان‬ شاخص مرحوم آیت‌الله مصباح‬ یزدی‬ به شمار می‌رود. وی با پایان یافتن دوره سطح، به درس خارج آیات محمدتقی بهجت، حاج شیخ مرتضی حائری، وحید خراسانی و‬ محمد شاه‌آبادی رفت و سال‌ها از محضر ایشان بهره برد. او‬ همچنین تفسیر موضوعی را از محضر آیت‌الله مصباح یزدی فرا گرفت. بخشی از فعالیت‌های علمی و فرهنگی وی تهیه متون و منابع درسی در دو رشته «تفسیر و علوم قرآن» و «جامعه‏‬ شناسی» است. او از این رهگذر کتاب‌های متعددی را تألیف کرده که از آن جمله می‌توان از کتاب‌های «روش تفسیر قرآن»، «شناخت قرآن»، «اعجاز قرآن»، «انسان‏‬ شناسی» منطق فهم قرآن، چند درس درباره ایدئولوژی اسلامی‬ و‬ چند درس پیرامون شناخت قرآن یاد کرد. آیت‌الله رجبی از اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم است و هم‌اکنون در حوزه علمیه قم به تدریس و تحقیق می‌پردازد.

طاهر مهدوی بازدید : 9 سه شنبه 28 بهمن 1399 نظرات ()

آیت‌الله نوری‌ همدانی:

مردم در سختی‌ معیشتی به‌سر می‌برند

نمایندگان مجلس ‌جلوی روند کاهش ارزش پول ملی را بگیرند  

  ۱۳۹۹/۱۱/۲۷

Image result for آیت‌الله نوری‌ همدانی


آیت‌الله نوری‌ همدانی در دیدار رئیس‌ کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی و اعضای مجمع نمایندگان استان همدان اظهار داشت: خدمت مخلصانه به انقلاب و مردم ولایتمدار ایران اسلامی وظیفه همه مسئولان است.
به گزارش تسنیم، این مرجع تقلید با تأکید بر اینکه خدمت به خلق خدا از بهترین عبادات است، افزود: مسئولان کشور در هر رده و جایگاهی متواضعانه، صمیمانه و صادقانه با مردم برخورد کنند تا قشر‌های مختلف، خیرخواهی مسئولان را حس کنند.
وی رفع مشکلات جوانان را مورد تأکید قرار داد و گفت: بالا رفتن سن ازدواج و سختی مضاعف معیشت جوانان مورد توجه باشد، کاهش ارزش پول ملی سبب سختی بیشتر معیشت مردم شده و نمایندگان مجلس باید جلوی روند کاهش ارزش پول ملی را بگیرند.
آیت‌الله نوری همدانی اظهار داشت: مردم استان همدان مردمی متدین، انقلابی و همیشه درصحنه هستند، مردم این استان همیشه در خط اسلام و انقلاب بوده‌اند و خواهند بود و تقدیم بیش از هشت هزار شهید به انقلاب افتخار بزرگی است که باید از وصیت و صحبت و زندگی شهدا درس آموخت.
استاد درس خارج حوزه تداوم آرمان‌های امام راحل را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: علی‌رغم تمام مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم‌ها، ایران اسلامی به‌برکت انقلاب و خون شهدا راه خود را با صلابت و اقتدار ادامه می‌دهد.
این مرجع تقلید گفت: افرادی که در خواب خرگوشی فرو رفته‌اند و اعتقاد دارند نظام و انقلاب اسلامی در حال تضعیف شدن است، این موضوع را بدانند که انقلاب اسلامی با فکر، فطرت و فرهنگ مردم ایران سازگار است و تحت تأثیر مشکلات قرار نمی‌گیرد.
آیت‌الله نوری همدانی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی بسیار مستحکم و ریشه‌دار و مقدمه‌ای برای ظهور امام زمان(عج) است و با همت و درایت علما و مسئولین و مردم، این انقلاب با توطئه دشمنان از بین نخواهد رفت.

تعداد صفحات : 168

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
  • فراموشی رمز عبور؟