loading...

تـــو لَـــــی ( دوست شــنـاســی )

. آیت‌الله جنتی در جلسه شورای نگهبان:  اجرای صحیح قانون اساسی به مطالبه عمومی تبدیل شود     ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ آیت‌الله احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان در ابتدای جلسه این

طاهر مهدوی بازدید : 7 پنجشنبه 09 آذر 1402 نظرات (0)
.
آیت‌الله جنتی در جلسه شورای نگهبان:
 اجرای صحیح قانون اساسی به مطالبه عمومی تبدیل شود  
  ۱۴۰۲/۰۹/۰۸

آیت الله جنتی: نمایندگان مجلس در جهت رفع مشکلات مردم گام بردارند - تسنیم

آیت‌الله احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان در ابتدای جلسه این شورا با اشاره به سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، از خداوند متعال درخواست کرد تا به همه توفیق درس‌آموزی از سیره آن حضرت را عطا فرماید.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، وی در ادامه بیان کرد: حضرت زهرا (س) در دوره کوتاه زندگی‌شان الگویی متعال از زندگی فردی و اجتماعی مبتنی بر ارزش‌های الهی به یادگار گذاشتند که بارزترین وجه آن، استقامت در راه دفاع از حق بود.
دبیر شورای نگهبان همچنین با اشاره به فرارسیدن سالروز تصویب قانون اساسی گفت: قانون اساسی، حاصل تلاش‌های مجاهدان مؤمنی است که آرمان‌شان تحقق جامعه‌ای مبتنی بر ارزش‌های الهی بود. وی خاطرنشان کرد: قانون اساسی علاوه‌بر اینکه نحوه اداره کشور را مشخص کرده، هدف متعالی‌تر را که سعادت جامعه بشری است با تکیه بر ارزش‌های الهی دین اسلام، ترسیم کرده است.
آیت‌الله جنتی عنوان کرد: بخش زیادی از عداوت‌های دشمنان انقلاب اسلامی ناشی از ترس آنها از نگاه جهانی قانون اساسی است. خوشبختانه نه تنها دسیسه‌های دشمنان به نتیجه نرسیده، بلکه اکنون ارزش‌هایی مانند دفاع از مظلومان و مقابله با استکبار در حال گسترش است.
وی در همین رابطه به اعتراضاتی که در روزهای گذشته در سراسر جهان در واکنش به جنایت‌های رژیم صهیونیستی صورت گرفت، اشاره کرد و گفت: این اعتراضات نشان‌دهنده گسترش نگاه جهانی قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی ایران است.
دبیر شورای نگهبان در پایان تاکید کرد: ابعاد مختلف قانون اساسی باید توسط رسانه‌ها و نهادهای آموزشی به جامعه معرفی شود تا اجرای صحیح این قانون به مطالبه عمومی تبدیل گردد.

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
  • فراموشی رمز عبور؟