loading...

تـــو لَـــــی ( دوست شــنـاســی )

. در بیانیه‌ای اعلام شد: ضربه سنگین وزارت اطلاعات به شبکه‌ گسترده‌ تروریستی صهیونیستی در ۴ استان    ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ وزارت اطلاعات با صدور بیانیه‌ای اعلا

طاهر مهدوی بازدید : 5 پنجشنبه 09 شهریور 1402 نظرات (0)
.
در بیانیه‌ای اعلام شد:
ضربه سنگین وزارت اطلاعات
به شبکه‌ گسترده‌ تروریستی صهیونیستی در ۴ استان
   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸

بیانیه وزارت اطلاعات درباره مسمومیت دانش‌آموزان

وزارت اطلاعات با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: با گرامی‌داشت یاد و خاطره‌ شهیدان رجایی و باهنر، و در روز مبارزه با تروریسم، پیرو اطلاعیه‌های مورخ دوم و بیست‌و‌هفتم مرداد ماه این وزارتخانه درخصوص شناسایی شبکه‌ گسترده‌ تروریستی‌ـ‌صهیونیستی در چند استان کشور و بازداشت 14 تروریست و کشف و ضبط 43 بمب قوی آماده‌ انفجار، به استحضار ملت شریف ایران می‌رساند که با ادامه و گسترش تحقیقات اطلاعاتی و امنیتی با همکاری نیروهای اطلاعاتی و امنیتی در سازمان اطلاعات سپاه پاسداران و فرماندهی انتظامی کشور، هسته‌های خرابکار دیگری وابسته به همان کانونِ‌ تروریستی، در 4 استان دیگر کشور، شناسایی و ‌مورد ضربه قرار گرفتند.
وزارت اطلاعات افزود:
1.در تاریخ 28 مرداد ماه گذشته، دو تروریست کاملاً مسلح و مجهز، توسط سربازان گمنام امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) در اداره‌کل اطلاعات استان خوزستان دستگیر شدند. از این افراد، تعداد 382 قلم انواع بمب‌های دست‌ساز، ابزارآلات و مواد شیمیایی پیش‌ساز بمب و 65 بمب آتش‌زای آماده، کشف و ضبط شد.
2. در تاریخ اول شهریور ماه جاری، عنصر عملیاتی آن کانون تروریستی با سابقه‌ چندین عملیات خرابکارانه، توسط جان‌برکفان گمنام اداره‌کل اطلاعات استان مازندران، بازداشت شد. این متهم مدتی پیش از دستگیری، تعداد دو بمب صوتی آماده‌ انفجار، همراه با دستگاه‌های کنترل از راه دور، از سرپل کانون تروریستی مستقر در کشور هلند دریافت کرده بود.
3. همچنین در تاریخ اول شهریور، دو نفر از عوامل عملیاتی تروریست‌ها، با شناسایی قبلی و اقدامات هوشمندانه‌ اداره‌کل اطلاعات استان کرمانشاه، شناسایی و بازداشت شدند. این متهمین، عملیات‌های ایذایی متعددی در سطح آن استان انجام و ضمن فیلم‌برداری از اقدامات مذکور، فیلم‌ها را برای سرکردگان کانون تروریستی مستقر در دانمارک و هلند ارسال می‌کردند.
در ادامه بیانیه یادشده خاطرنشان شده است: اما از کشفیات بسیار قابل تأمل در این پرونده، طراحی «سناریوی کشته‌‌سازی» برای قتل برادر، توسط خواهر و دیگر برادران می‌باشد! در خلال تحقیقات امنیتی ـ اطلاعاتی، مشخص شد که یکی از عناصر بازداشت شده، به‌دلیل اعتیاد شدید، مشکلات اخلاقی و اختلافات خانوادگی، مورد نفرت و غضب سایر اعضای خانواده قرار داشته و آنها در صدد قتل وی بوده‌اند. از آن‌جا که این فرد سابقه‌ دو نوبت دستگیری به اتهام اوباش‌گری در پاییز سال گذشته داشته است، خواهر وی (دیگر متهم بازداشتی) با برآورد بودجه لازم در حال فراهم آوردن مقدماتی برای اجرای سناریوی کشتن او در سالگرد وقایع سال گذشته و انتساب قتل فرد معتاد به مأمورین حفظ نظم و امنیت و سپس، انجام تجلیل از وی تحت عنوان «یک مبارز قهرمان» بود! مستندات اطلاعاتی ذی‌ربط و اعترافات صریح هر دو متهم این پرونده، به آگاهی مرجع محترم قضایی رسیده است.
4. در تاریخ سوم شهریور ماه جاری، دلاورمردان گمنام اداره‌کل اطلاعات استان سیستان و بلوچستان با یورش به محل نگهداری تجهیزات نظامی یک گروه خرابکار در توابع شهرستان تفتان، تسلیحات و تجهیزات دپو شده برای انجام عملیات ایذایی و تروریستی در روزهای آتی را کشف و ضبط کردند. در این پرونده نیز، برخی تجهیزات مکشوفه حکایت از در جریان بودن سناریو انجام عملیات تروریستی و انتساب آنها به نیروهای امنیتی، نظامی و انتظامی بوده است.
اقلام مکشوفه عبارتند از:
4-1. دو قبضه تیربار‌گرینوف همراه با 559 فشنگ مربوطه 
4-2. یک قبضه مسلسل ام ـ 16 همراه با 4 تیغه خشاب و فشنگ‌های ذی‌ربط
4-3. چهارده عدد نارنجک تفنگی 40 میلی 
4-4. لباس‌هاس نیروهای نظامی و انتظامی کشور، 3 دستگاه بی‌سیم، چراغ گردان مورد استفاده‌ نیروهای امنیتی و انتظامی و اقلام دیگری از این قبیل
5. در تجزیه و تحلیل ابعاد مختلف کشفیات و دستگیری‌های پیش گفته و نیز نگاهی به پروژه‌ وسیع آماده‌سازی
43 بمب (موضوع اطلاعیه‌ دوم خردادماه این وزارت‌خانه) نتایج بسیار قابل تأملی رخ می‌نمایند:
5-1. تمامی متهمین و 43 بمب مندرج در اطلاعیه‌ پیشین و کلیه‌ تجهیزات و متهمین درج شده در بندهای اول تا سوم بیانیه‌ حاضر، متصل به یک کانون تروریستی به سرکردگی فردی با نام اصلی شاهین زحمتکش فرزند مهدی به کد‌ ملی ‌0074806068 و نام مستعار شاهین‌لو، مستقر در کشور دانمارک می‌باشد. پدر و مادر وی سابقه‌ عضویت در گروهک تروریستی منافقین را دارند و پدر او به اتهام عملیات تروریستی در سال 1361 محاکمه و محکوم به اعدام شده است. شاهین زحمتکش در سن 17 سالگی به دانمارک مهاجرت کرده و به‌دلیل فقدان استعداد، از تحصیل بازمانده و به خوانندگی در رستوران‌ها و بارهای پایتخت دانمارک مشغول شده است.
وزارت اطلاعات در ادامه این بیانیه تصریح کرد: همکار تروریست یاد شده به نام سیامک تدین طهماسبی فرزند اصغر و معروف به «مگس» مستقر در کشور هلند می‌باشد. این فرد، قبلاً نقاش و گرافیست بوده که پس از مدتی به انتشار آثار موهن نسبت به مقدسات اسلامی و پس از آن و به تدریج، ارتباطات وی با محافل صهیونیستی نمایان می‌شود. تا جایی که به انتشار مطالبی در حمایت از رژیم صهیونیستی و نهایتاً انجام مأموریت‌های ابلاغ شده توسط سرویس‌های جاسوسی آن رژیم کودک‌کش، مبادرت می‌ورزد.
دیگر عناصر و عوامل اصلی این کانون تروریستی، بیش‌ترین استقرار و تردد را در کشورهای آلمان و ترکیه دارا هستند.
5-2. مقطع زمان انتخاب شده برای انجام عملیات در تمامی موارد مکشوفه، مقطع سالگرد اغتشاشات سال گذشته است. این به معنای زمینه‌چینی برای باز‌تولید آشوب است که البته، بصورت دقیق مورد توجه کلیه‌ حافظان نظم و امنیت کشور می‌باشد.
5-3. تنوع گروهک‌ها و کانون‌های تروریستی دخیل در باز تولید آشوب و اغتشاش، بسیار قابل تأمل است؛ از کانون‌های مستقر در آلمان، هلند و دانمارک تا داعشی‌های مستقر در افغانستان (عوامل جنایت شاهچراغ) و باندهای ساکن پاکستان (موضوع بند چهارم بیانیه‌ حاضر)، جملگی یک مقطع را با اهداف خاص برای انجام عملیات انتخاب می‌کنند. این نشان‌دهنده‌ وجود هسته‌ای هدایت‌کننده در تراز کشورهای غربی و رژیم صهیونیستی است.
5-4. کشف تفنگ ساچمه‌زن، تیر و کمان‌های حرفه‌ای، میخ‌های سه‌پر (تجهیزاتی که در اغتشاشات شهری به کار می‌روند) در کنار و همراه با بمب‌های بسیار مخرب، تیربارها، مسلسل‌ها، انواع نارنجک‌ها و...، از هدف‌گذاری مشخص باز تولید اغتشاشات، حکایت دارند. به‌ویژه که از‌ عناصر متصل به کانون دانمارک، به وضوح سناریوی کشته‌‌سازی نیز کشف شده است.
5-5. سکّوها و شبکه‌های اجتماعی که بیشترین کاربرد را بین تمامی کیس‌های کشف شده داشته‌اند، به ترتیب: تلگرام، اینستاگرام، واتساپ و توئیتر هستند. یعنی دقیقاً همان سکوهایی که در آشوب‌های پاییز گذشته نیز، بیش‌ترین نقش را ایفا کرده و با ممنوعیت فعالیت در کشور مواجه شدند.
6-5. ارتباط عناصر بازداشت شده با شبکه‌های ماهواره‌ای تروریستی نیز دقیقاً مشابه ارتباطات سال گذشته و رفتارهای آن شبکه‌ها (و در رأس آنها شبکه‌های تروریستی موسوم به اینترنشنال و بی‌بی‌سی فارسی) نیز کاملاً منطبق بر رفتار سال گذشته می‌باشد.
پیشرفت باشگاه تروریست‌پرور غربی از تولید گروه‌های تروریستی در سرزمین‌های دیگر به آفرینش «گروهک‌های تروریستی نوپدید» 
در ادامه این بیانیه آمده است: 
6. پیش از این، حمایت کشورهای غربی از گروهک‌های تروریستی موجود (همچون گروهک‌های موسوم به کومله و دموکرات و منافقین و تجزیه‌طلبان گوناگون) مصادیق فراوانی داشت. همچنین است خلق گروهک‌های جنایتکار همچون داعش و سایر گروهک‌های تکفیری‌–‌تروریستی، در سرزمین‌های دیگر(غیر غربی) دیده شده بود. اما اینک و درخصوص کانون تروریستی موضوع بیانیه‌ حاضر، پیشرفت باشگاه تروریست‌پرور غربی، از تولید گروه‌های تروریستی در سرزمین‌های دیگر، به آفرینش «گروهک‌های تروریستی نوپدید» در خاک کشورهای غربی است! به مُوازات این قُبح‌زدایی، پدیده‌ جدید دیگر، فرآیند تبدیل خواننده‌ کاباره‌ای و نقاش هرزه‌نگار فراری، و مساکین خانه بر دوش، به «تئوری‌پردازان نئوتروریسم» و سرکردگان گروهک‌های تروریستی و طراحان تراز بالای عملیاتی و پشتیبانی کنندگان متموّل مالی و تسلیحاتیِ گلّه‌ای از تروریست‌ها، که تمامی فرآیند این تبدیل و تغییر در خاک کشورهای دانمارک و هلند و آلمان صورت گرفته است!
از همین روست که دولت‌های متظاهر غربی و مدعیان انسانیت و حقوق بشر، حمایت از کارنامه‌ سیاه این قبیل تروریست‌ها، گرچه آشکارا و با طبل و دُهُل مرتکب ده‌ها جنایت و قتل و خونریزی شده باشند را «وظیفه‌ انسانی» خود می‌دانند. از همین‌گونه است سینه‌‌‌چاک کردن بی‌شرمانه‌ دولت‌های اروپایی برای تروریست خون آشام محکوم به اعدامی همچون جمشید شارمهد که این نیز «وقاحتی نوپدید» است.
آتش تروریسم دامن آفرینندگان خود را نیز در بر می‌گیرد
این درس آزموده شده‌ تاریخ است که «آتش تروریسم، دامن آفرینندگان خود را نیز در بر می‌گیرد» و این نیز تجربه‌ مکرّر تاریخ معاصر است که تروریست‌ها در هیچ جای جهان از حمایت و امنیت پایدار برخوردار نبوده و نخواهند بود. 

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
  • فراموشی رمز عبور؟