loading...

تـــو لَـــــی ( دوست شــنـاســی )

. یکی از سازه‌های جدید دریایی وزارت دفاع به ‌آب ‌انداخته شد     ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ منوچهر علیپور، جانشین سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در بر

طاهر مهدوی بازدید : 17 چهارشنبه 14 تیر 1402 نظرات (0)

.

یکی از سازه‌های جدید دریایی وزارت دفاع به ‌آب ‌انداخته شد  

  ۱۴۰۲/۰۴/۱۳

ایسنا - نشست خبری دستاوردهای دریایی وزارت دفاع - صاحب‌خبر

علیپور: ناوشکن دنا حاصل یک میلیون نفر ساعت کار متخصصان دفاعی است-راهبرد  معاصر

منوچهر علیپور، جانشین سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در برنامه صبح بخیر ایران شبکه یک سیما گفت: سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع از ۴ گروه بن‌سازه سطحی، زیرسطحی، اثرسطحی و تندرو تشکیل شده است.
به گزارش فارس، وی افزود: این سازمان وظیفه پشتیبانی از نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی، نیروی دریایی مقتدر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دریابانی فراجا در عرصه دریا را دارد. البته با توجه به ظرفیت این سازمان، خدماتی در بخش خصوصی و در سطح ملی نیز ارائه می‌شود.
تمام زیرسامانه‌های «دنا» بومی است
جانشین سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع با ‌اشاره به ناوشکن دنا که ساخت صنایع دریایی وزارت دفاع است، عنوان کرد: ناوشکن دنا که همراه با ناوگروه 86 نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران افتخارآفرینی کرد، یک ناوشکن بومی است. این ناوشکن و تمام زیر‌سامانه‌های آن ایرانی است و جوانان این مرز و بوم با تولید این ناوشکن توانستند شعار ما می‌توانیم را به شعار ما توانستیم تبدیل کنند.
«دماوند ۲» به زودی به نیروی دریایی ارتش الحاق می‌شود
علیپور با ‌اشاره به ناوشکن دماوند ۲ بیان داشت: این ناوشکن ۹۴ متر طول و یک هزار و ۳۰۰ تُن وزن دارد که ویژگی‌های خاص و پیشرفته‌ای در آن استفاده شده است که از جمله می‌توان به رهگیری و انهدام اهداف در سطح، زیرسطح و اهداف پروازی ‌اشاره کرد. همان‌طور که دریادار ایرانی هم به آن ‌اشاره کرد، این ناوشکن به زودی به نیروی دریایی ارتش الحاق می‌شود.
وی با بیان اینکه صنعت دریایی چرخ دنده ۱۰۰ صنعت دیگر را به صورت غیرمستقیم به حرکت درمی‌آورد، گفت: وزارت دفاع به‌عنوان یک عضو شورای عالی صنایع دریایی در دو بخش اقتصاد ساحلی و دریایی مشغول به‌کار است و در این حوزه اقدامات فاخری در جمهوری اسلامی ایران ثبت و ضبط کرده است.
به آب‌اندازی یکی از سازه‌های جدید دریایی در جنوب کشور
جانشین سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع در پایان خاطرنشان کرد: هم اکنون در جنوب کشور، همکاران ما مشغول به‌آب‌اندازی یکی از سازه‌های دریایی ساخته شده توسط وزارت دفاع هستند که ان‌شاءالله بعد از تست‌های لازم، خبرهای خوبی به مردم خواهد رسید.

 

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
  • فراموشی رمز عبور؟