loading...

تـــو لَـــــی ( دوست شــنـاســی )

* در همایش سه‌جانبه اطلاعاتی مطرح شد:    برخورد با سرشبکه‌های فساد و مافیای قاچاق   از اولویت­‌های دستگاه اطلاعاتی است       ۱

طاهر مهدوی بازدید : 13 سه شنبه 19 بهمن 1400 نظرات (0)
*
در همایش سه‌جانبه اطلاعاتی مطرح شد:
 
 برخورد با سرشبکه‌های فساد و مافیای قاچاق
 
از اولویت­‌های دستگاه اطلاعاتی است
 
    ۱۴۰۰/۱۱/۱۸

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، ‌رئیس‌جمهور دیروز در «اولین همایش اطلاعاتی سه‌جانبه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، فرماندهی انتظامی و وزارت اطلاعات» با تبریک ایام دهه فجر و با تقدیر از اقدامات گسترده نیروهای حافظ امنیت کشور، گفت: دشمنان انقلاب و مردم هر توانمندی کشور را هدف قرار داده و آن را تهدید و تحریم می‌کنند. دشمنان جمهوری اسلامی از روش‌های نوین و ‌ترفندهای شیطانی استفاده می‌کنند و علم و فناوری را برای دشمنی با مردم کشورمان در خدمت گرفته‌اند. دشمنان می‌دانند که امکان از بین ‌بردن انقلاب اسلامی وجود ندارد لذا به سمت متوقف کردن مسیر توسعه و تعالی کشور رفته‌اند.
آیت‌الله رئیسی در ادامه با تأکید بر ضرورت هم‌افزایی و همفکری دستگاه‌های اطلاعاتی برای خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان،‌ افزود: نیروهای اطلاعاتی، دیده‌بان‌های امین کشور هستند اما صرف هشدار دادن آنها کافی نیست و باید از بروز فتنه و حوادث، پیشگیری شود.
رئیس‌جمهور در تبیین اولویت‌های دستگاه‌های اطلاعاتی کشور‌،‌ اظهار داشت: «جلوگیری از نفوذ»، «برخورد با سرشبکه‌های فساد» و «از بین ‌بردن مافیای قاچاق» اولویت این دستگاه‌هاست. آیت‌الله رئیسی در ادامه با تأکید بر اینکه دشمن به‌دنبال تغییر نظام محاسباتی مدیران است، افزود: متأسفانه در مقاطعی از سال‌های پس از انقلاب، دشمن موفق شد در برخی از مدیران ما، این تغییر نظام محاسباتی را به‌وجود بیاورد و موجب شود نگاه آنها از «رهبری و مردم» فاصله بگیرد.
دکتر رئیسی چرخش نگاه مدیران، از «ما می‌توانیم» به «ما نمی‌توانیم»، را یکی از اهداف عملیاتی جریان نفوذ در کشور عنوان نموده و با خطاب قراردادن مدیران دستگاه‌های اطلاعاتی، تأکید کرد: مراقبت کنید مسئولان کشور، از ارزش‌های اسلامی و از مردم فاصله نگیرند. وزارت اطلاعات باید همیشه چهره انقلابی داشته باشد، انقلابی بماند و در مصادر امر، عناصر انقلابی به کار گرفته شوند.
آیت‌الله رئیسی با تأکید بر اهمیت جایگاه حراست و گزینش در ارتقای کارآمدی ادارات و دستگاه‌های مختلف، گفت: گزینش‌ها و حراست‌ها در کشور نه افراط کنند و نه تفریط و مراقب باشند به کسی ظلم نشود اما حتما افراد کارآمد و دارای صلاحیت، در مناصب به کارگرفته شوند. مدیران با کمک نهادهای اطلاعاتی و نظارتی، ادارات و دستگاه‌های اجرایی را از عوامل نارضایتی مردم از قبیل «رشوه، فساد و کم‌کاری» پاک‌سازی کنند.
دکتر رئیسی در پایان ضمن تقدیر از تلاش‌های اثرگذار دستگاه‌های اطلاعاتی در حوزه‌های مختلف، با گلایه از ناکافی بودن اقدامات انجام شده در مبارزه با قاچاق سازمان‌یافته کالا علی‌رغم تأکیدات مکرر مقام معظم رهبری، اظهار داشت: باید بساط مافیای قاچاق و مافیای واردات با هم‌افزایی دستگاه‌های اطلاعاتی برچیده شود. کشف و برخورد با شبکه‌های فساد اقتصادی، مردم را شادمان و امیدوار می‌کند.
نقش مهم دستگاه­‌های اطلاعاتی در خنثی‌سازی نقشه دشمنان
حجت‌الاسلام خطیب وزیر اطلاعات و رئیس شورای هماهنگی اطلاعات، در ابتدای همایش ضمن گرامیداشت ایام‌الله دهه‌ فجر و گرامیداشت یاد و نام فجرآفرینان به‌ویژه شهدای عرصه امنیت و شهدای جامعه اطلاعاتی و تشکر از برگزارکنندگان و خوش‌آمدگویی به میهمانان این همایش، بر اهمیت و توسعه همدلی و همکاری دستگاه‌های اطلاعاتی تأکید کرد و گفت: این حرکت خواسته مقام معظم رهبری است و باید تداوم یابد.
وی با‌ اشاره به طراحی و اجرای انواع توطئه‌های دشمن در طول چهل‌وسه سال گذشته، به جنگ‌ ترکیبی دشمن در حوزه‌های مختلف‌ اشاره و گفت: نقش مهم دستگاه‌های اطلاعاتی در خنثی‌سازی این توطئه‌ها با همراهی مردم فهیم و بیدار کشور بسیار مؤثر است.
وزیر اطلاعات خدمات دستگاه‌های اطلاعاتی در طول سالیان پس از انقلاب را قابل تقدیر دانست و گفت: این خدمات در راستای ساخت ایران قوی و مقتدر تداوم خواهد داشت.
سخنان رئیس اطلاعات سپاه
حجت‌الاسلام حسین طائب رئیس سازمان اطلاعات سپاه در نخستین همایش اطلاعاتی سه‌جانبه وزارت اطلاعات، سازمان اطلاعات سپاه پاسداران و سازمان اطلاعات فرماندهی انتظامی، با حضور رؤسای سه دستگاه در مرکز و استان‌ها و برخی از مسئولین کشوری و لشکری برگزار شد با‌ اشاره به افول هژمونی آمریکا گفت: جمهوری اسلامی ایران با ارتقای توان داخلی و قدرت منطقه‌ای و بین‌المللی، گام دوم انقلاب را بلند قدم برمی‌دارد.
وی ادامه داد: مردم چهل‌وسومین بهار آزادی را در شرایطی جشن می‌گیرند که افول هژمونی آمریکا را شاهد هستیم و برآورد برخی سیاستمداران و تحلیلگران این است که رژیم صهیونیستی ۸۰ سالگی خود را نخواهد دید. لذا دشمن همه تلاش خود را برای انجام خرابه‌کاری‌ها در داخل کشور در دستور کار قرار داده که انسجام دستگاه‌های اطلاعاتی در دوره جدید، ‌اشراف اطلاعاتی و مقابله با سرویس‌ها و عناصر آنها را افزایش خواهد داد.
در ادامه همایش سردار بابایی رئیس سازمان اطلاعات انتظامی کشور ضمن تقدیر و تشکر از میزبانی وزارت اطلاعات در برگزاری همایش تأکید نمود: استمرار چنین همایشی موجب همدلی و هم‌افزایی بین جامعه اطلاعاتی می‌گردد.

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
  • فراموشی رمز عبور؟