loading...

تـــو لَـــــی ( دوست شــنـاســی )

شکوهِ بالنده ملت در حماسه خرداد    ۱۴۰۰/۰۳/۲۸ إذا الشَعبُ يَوماَ أرادَ الْحَياهًْفَلا بُدَّ أنْ يَستَجيبَ الْقَدَرآنگاه که ملت، حیات راستین را اراده کند، بی‌تردید سرنوشت

طاهر مهدوی بازدید : 41 شنبه 29 خرداد 1400 نظرات (0)

شکوهِ بالنده ملت در حماسه خرداد 

  ۱۴۰۰/۰۳/۲۸

تداوم شور انتخاباتی در استان یزد / شکوه حماسه در نیمه شب انتخابات 28 خرداد  + فیلم- اخبار یزد - اخبار استانها تسنیم | Tasnimحماسه اصفهانی‌ها در انتخابات 28 خرداد ماه / حضور مردم در پای صندوق‌های رای  همچنان ادامه دارد + فیلم- اخبار اصفهان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

إذا الشَعبُ يَوماَ أرادَ الْحَياهًْفَلا بُدَّ أنْ يَستَجيبَ الْقَدَر
آنگاه که ملت، حیات راستین را اراده کند، بی‌تردید سرنوشت ندای‌ او را اجابت خواهد کرد.
(ابوالقاسم الشابّی شاعر انقلابی تونس)
فضا از نفس پگاهان عطرآگین شد و خورشید از خاوران دیده گشود. ژاله‌ها در بستر لاله‌ها خرامیدند و پرندگان از جام صبوحِ شقایق‌ها سیراب شدند. نسیم صبحگاهی چون دم مسیح در گوش گل‌ها شور حیات را زمزمه کرد و ساحت وطن را سرشار از شمیمشان نمود. 
ریشه‌ها این رشته‌های طراوت و امید در اعماق فرو نشستند، سنگلاخ‌ها را درنوردیدند و کان زمین را کاویدند تا در رگ و پوستِ باغ وطن، سبزیِ نشاط و زندگی دمیدند. 
خورشید در جرعه‌های شرر بارِ نگاهش، سرمستِ میِ حضورِ ملتی‌ست که جهان را به شگفتی و خستگی را به زانو درآورده و آسمان نیز مجالِ فراخنای سینه‌اش از نگارش این شکوه و عظمت، تنگ و تُنُک آمده است.
اینک، روزِ دیگری‌ست؛ روز تنفس، روز حیات، روز تجدید میثاق با شهیدان، روز انتخابی سترگ، روز بالندگیِ شکوه یک ملت. او که هر زمان اراده کند لباس حضور می‌پوشد و از جام وفا می‌نوشد و با لبیک به ندای امام خویش حماسه می‌آفریند. 
در آن‌سو بدخواهانِ زبون، از خشم سرانگشت می‌خایند و گرگ‌صفت زوزه می‌کشند و سر بر دیوار حسرت و ناکامی ‌می‌کوبند.
و در این‌سو اما ۲۸ خرداد در تارک افتخارات ملت بزرگ ایران برای همیشه ثبت شد. روز سرافرازی و سربلندی روز حماسه؛ یوم‌الله ۲۸ خرداد.
سید ابوالحسن موسوی طباطبایی

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
  • فراموشی رمز عبور؟