loading...

تـــو لَـــــی ( دوست شــنـاســی )

  زینب سلیمانی: امام خامنه‌ای برای پدرم حکم رگ گردن را داشت    ۱۳۹۹/۱۰/۱۰     دختر سپهبد شهید سردار قاسم سلیمانی در گفت‌وگویی تلویزیونی با شبکه المیادین

طاهر مهدوی بازدید : 61 شنبه 13 دی 1399 نظرات (0)

 

زینب سلیمانی:
امام خامنه‌ای برای پدرم حکم رگ گردن را داشت
   ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
 
 ابومهدی المهندس به فرزند شهید سلیمانی چه گفت؟ - ایرنا
دختر سپهبد شهید سردار قاسم سلیمانی در گفت‌وگویی تلویزیونی با شبکه المیادین لبنان، به مناسبت اولین سالروز شهادت پدرش، به توصیف ویژگی‌هایی از ایشان پرداخت.
زینب سلیمانی، دختر شهید سردار قاسم سلیمانی فرمانده سابق نیروی قدس سپاه در ایام اولین سالروز شهادت پدرش، به ذکر مناقب وی پرداخت و گفت: رهبر انقلاب برای حاج قاسم سلیمانی حکم رگ گردن را داشت و او خود را حقیقتاً سرباز مردم ایران و رهبری می‌دانست.
وی با بیان اینکه پدرش در آن واحد در میدان نبرد، هم فرمانده بود هم سرباز، افزود: زندگی پدرش همیشه مملو از خطرها بوده و هر زمان که [به سوی میدان نبرد] می‌رفته، دشمن و دشمنانی در کمین او بوده‌اند. زینب سلیمانی گفت که یک بار دو جنگنده آمریکایی تلاش کرده‌اند هواپیمایی را که پدرش در آن حضور داشته، هدف بگیرند.
زینب سلیمانی تصریح کرد: سردار سلیمانی به رغم اینکه چهره نظامی و با ابهتی بود ولی قلب رئوفی داشت و دیگران را با محبتش جذب می‌کرد. سردار شهید کسی نبود که میادین نبرد را از پشت جبهه و به دور از حضور در میدان فرماندهی کند. سردار سلیمانی در عملیات آزادسازی شهر «آمرلی» در پاسخ به اینکه چرا در میادین حضور دارد و این مسئله خطرناک است، گفت نمی‌توان نسبت به زنان و کودکانی که در محاصره‌اند و جانشان در خطر است، بی‌اعتنا بود.
وی افزود: حاج قاسم هنگام ورود به [بحران] سوریه در حقیقت و در عین حال، در یک زمان در حال دفاع از ایران و سوریه بود... پدرم فرمانده و مسئول نیرویی بود که حامل آرمان فلسطین بود. آرمان و ملت فلسطین برای او بسیار مهم بود. امروز ما شاهدیم که مقاومت فلسطین، اسرائیلی‌ها را مرعوب کرده است.
دختر شهید سلیمانی گفت: میراث حاج قاسم برای ملت فلسطین اجازه نخواهد داد که اشغالگری اسرائیل ادامه یابد.
به گفته زینب سلیمانی، حاج قاسم برای عراق تلاشی مضاعف می‌کرد... او در عراق، سوریه، فلسطین و لبنان و حتی در ایران مقاومتی ایجاد کرد که مأموریتش فراتر از این امور است.
او روابط پدرش با ابومهدی المهندس را «عمیق و قلبی» توصیف و اضافه کرد: هیچ گاه پدرش را بدون ابومهدی المهندس ندیده است. به گفته زینب سلیمانی، ابومهدی پیش‌تر گفته است که از خدا می‌خواهد اگر روزی قرار است اتفاق بدی برای حاج قاسم بیفتد، او از این دنیا رفته باشد و این روز را نبیند.
زینب سلیمانی روابط پدرش با سید حسن نصرالله را «عشقی برادرانه» دانست و افزود: «پدرم خود را حقیقتاً سرباز امام خامنه‌ای و مردم ایران می‌دانست و عاشق رهبری بود. من اگر علاقه حاج قاسم را به حضرت آقا توصیف کنم، میگوم آقا حکم رگ گردن حاج قاسم را داشت».
وی تصریح کرد: پدرش هنگام شهادت حاج عماد مغنیه، فرمانده شهید حزب‌الله همان حس و حالی را پیدا کرد که زمان شهادت شهید احمد کاظمی داشته و این موضوع در فیلمی که از حال ایشان پخش شده، قابل مشاهده است.
به گزارش فارس، این مصاحبه در قالب ویژه‌برنامه‌های شبکه خبری المیادین به مناسبت اولین سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی پخش شد که به مدت دو هفته ادامه دارد.
سردار سلیمانی به دنبال مردمی ماندن پیاده‌روی میلیونی اربعین بود
ایرج مسجدی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد در کنگره بین‌المللی سرداران شهید مقاومت و اربعین که شب چهارشنبه به صورت برخط برگزار شد، به نقش شهیدان سلیمانی و ابومهدی المهندس و جایگاهشان در جبهه مقاومت اسلامی در سازماندهی نیروهای مردمی و حمایت از رزمندگان اشاره کرد و گفت:‌ شهید سلیمانی به مسئولان و دست اندرکاران و مجریان مراسم اربعین در داخل عراق و ایران تأکیدات بسیاری داشت که وظیفه همگان خدمت به زائر امام حسین (ع) است و باید به بهترین وجه و شکل انجام شود.
او با اشاره به یکرنگ بودن تمام مسئولان در خدمت‌رسانی به زائران، اظهار داشت: شهید سلیمانی تأکید داشتند که هر زائر اربعین از هر کشور باید در کمال آرامش و آسایش و امنیت و سلامتی باشند.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد درباره خدمات به زائران اربعین، گفت: سردار سلیمانی روی مسائل حمل و نقل و رفاه زائران تأکید داشتند و بنده شاهد این اهتمام و تأکید بودم.
او با اشاره به تأکید حاج قاسم سلیمانی بر مردمی بودن مراسم اربعین، ابراز داشت: این نظر سردار سلیمانی اقتباس از نظرات رهبر انقلاب اسلامی در این باره بود، جریان اربعین باید مردم‌نهاد باشد و نقش سازمان‌های دولتی و حکومتی تا جایی که ممکن است کمرنگ شود.
مسجدی افزود: هر چند مسائل امنیتی و مرزی کار دولت‌ها است اما پذیرایی و خدمات و سازمان‌دهی، رسیدگی به سالخوردگان و دیگر موارد را مردمی نگه می‌داشتند و به ما سفارش می‌کردند که ما تنها کار مدیریتی خود را داشته باشیم وگرنه تمام امکانات، کمک‌های مردمی، تغذیه باید توسط خود مردم انجام بگیرد و ما شاهد بودیم که بالغ بر چندین هزار نفر از نیروهای مردم سعی می‌کردند که کارها را سر و سامان دهند.
تنظیم شکایت علیه ۴۸ مسئول آمریکایی در ترور شهید حاج قاسم سلیمانی
حسین امیرعبداللهیان، سخنگوی ستاد مردمی گرامیداشت سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی در گفت‌وگو با شبکه المیادین تاکید کرد: نقش شهید سلیمانی در مقابله با تروریسم در منطقه و حمایت از مقاومت برجسته بود.
امیرعبداللهیان گفت: مقامات قضایی شکایتی علیه ۴۸ مسئول آمریکایی که در ترور سردار سلیمانی دست داشتند، تنظیم کرده‌اند.
سایت بین‌المللی «ژنرال سلیمانی»راه اندازی شد
همزمان با نزدیک شدن به اولین سالروز شهادت سردار دل‌ها سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، سایت «ژنرال سلیمانی» با بیش از ۹ هزار عنوان مطلب، عکس، تصویر و… راه اندازی شد.
به گزارش مهر، سامانه بین‌المللی «ژنرال سلیمانی» علاوه بر فارسی به زبان‌های مختلفی همچون انگلیسی، عربی، اسپانیایی، چینی، فرانسه، اردو و … در دسترس علاقمندان سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و مفهوم مقاومت است.
رونمایی دیوارنگاره جدید میدان ولیعصر (عج) با یاد سردار سلیمانی
درآستانه سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس طرح جدید دیوارنگاره میدان ولیعصر (عج)، سه‌شنبه ۹ دی‌ماه، با عنوان «برای تو، قهرمان من» رونمایی شد.
آلبوم سرود «سرباز» تقدیم به سردار قاسم سلیمانی
دفتر موسیقی و سرود صدا و سیما همزمان با اولین سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی، آلبوم سرود «سرباز» را منتشر و عرضه کرد.
در این آلبوم، ۹ قطعه سرود در وصف رشادت‌ها، ایثار و فداکاری و مظلومیت شهادت سردار رشید ایران و اسلام قرار داده شده است که به مناسبت سالگرد شهادت ایشان در رسانه‌ها منتشر می‌شود.
در این آلبوم سرود، قطعه‌ای به ۶ زبان فارسی، بلوچی، لری، آذری، مازنی و عربی دیده می‌شود که در آن فداکاری‌ها و رشادت‌های سردار سلیمانی در نبرد با دشمنان ایران و اسلام یادآوری می‌شود. هم‌چنین دیگر قطعه‌ها نیز به سبک‌های متفاوتی تولید و عرضه شده است.
رئیس کمیته حقوق بشر مجلس مطرح کرد؛پیگیری طرح ترویج مکتب شهید سلیمانی و تعقیب و مجازات مرتکبین جنایت علیه ایران
زهره الهیان، رئیس کمیته حقوق بشر مجلس در گفت‌وگو با خانه‌ملت، با اشاره به نشست کمیته حقوق بشر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس که با حضور نمایندگانی از وزارت خارجه، وزارت اطلاعات، قوه قضائیه، سپاه پاسداران، ستاد کل نیروهای مسلح، مرکز پژوهش‌های مجلس و اساتید حوزه بین‌الملل و حقوق بشر، تشکیل شد، گفت: این جلسه در آستانه سالگرد شهادت سردار سلیمانی با موضوع پیگیری حقوقی شهادت ایشان برگزار شد.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرحی با عنوان «قانون ترویج مکتب شهید سلیمانی و تعقیب و مجازات مرتکبین جنایت علیه ایران» که قرار است به صورت دوفوریت در مجلس مطرح شود، اظهار کرد: رویکرد اصلی این طرح، رسیدگی به جنایت آمریکا در حق ملت ایران است و قصد داریم مکتب شهید سلیمانی را میان ملت ایران و مظلومان جهان و به خصوص جبهه مقاومت نهادینه کنیم. وی ادامه داد: بر اساس این طرح قصد داریم دولت و دستگاه‌های مربوطه را مکلف کنیم تا مطالبی در ارتباط با شخصیت، زندگینامه، تفکرات، باورها، اعتقادات و منش سردار در کتب درسی، دانشگاه‌ها اختصاص یابد و همچنین در دستگاه‌های فرهنگی و متون ادبی و هنری این مکتب زنده نگاه داشته شود تا بسترساز تمدن انقلاب اسلامی برای نسل جوان حاضر و نسل آینده باشد.
الهیان اضافه کرد: همچنین در این طرح علاوه بر فرهنگ‌سازی برای پیشگیری از اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه بندهایی در نظر گرفته شده تا با اینگونه اقدامات نقض حقوق بشری برخورد شود.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس یازدهم همچنین با بیان اینکه در گذشته نیز قوانینی برای مقابله با جنایات حقوق بشری آمریکا در مجلس به تصویب رسیده است، گفت: با این حال دولت‌ها تحرکی در این خصوص نداشته‌اند از این رو تصمیم گرفتیم برای این قانون بندی جهت تشکیل کارگروه مشترک میان قوه قضائیه و دستگاه‌های ذیربط برای استفاده از تمام ظرفیت‌های حقوقی در پیگیری ترور شهید سلیمانی قرار دهیم.
وی افزود: همچنین وزارت ارشاد مکلف خواهد شد کمیته‌ای برای معرفی مکتب شهید سلیمانی به نسل جوان از طریق دستگاه‌های فرهنگی تشکیل دهد.
رئیس کمیته حقوق بشر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این طرح در جلسه روز سه‌شنبه به جمع بندی اولیه رسید و در سامانه مجلس بارگذاری شد تا روند قانونی خود را برای اعلام وصول طی کند.
برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی
 در سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی برنامه‌های این دانشگاه در اولین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی را تشریح کرد.
به گزارش فرهیختگان، فرزاد جهان‌بین، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به برنامه‌های این دانشگاه به‌مناسبت اولین سالگرد شهادت حاج‌قاسم سلیمانی تصریح کرد: «ما یک هفته از 13 تا 18 دی‌ماه را به‌عنوان هفته بزرگداشت شهید قاسم سلیمانی و مکتب مقاومت نام‌گذاری کرده‌ایم؛ چراکه 13 دی‌ماه سالروز شهادت و 18 دی‌ماه هم سالروز تدفین این شهید به‌شمار می‌رود و از این رو تصمیم گرفتیم به‌جای یک روز، یک هفته را به این مهم اختصاص دهیم؛ البته در نظر داریم تا در سال‌های آینده هم این بازه زمانی را با برگزاری برنامه‌های مختلف حفظ کنیم و به شکل ویژه به این یک هفته نگاه کنیم.»
درخواست از شورای عالی انقلاب فرهنگی
 برای نام‌گذاری هفته مکتب مقاومت
جهان‌بین تصریح کرد: «در طول یک هفته بزرگداشت شهید حاج‌قاسم سلیمانی فعالیت‌های ویژه‌ای در واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی انجام خواهد شد که یکی از آنها برگزاری دادگاه‌های نمادین عاملان و آمران ترور شهیدقاسم سلیمانی است و در نظر داریم تا چندین دادگاه را با محوریت دانشجویان و اساتید رشته حقوق و به‌ویژه حقوق بین‌الملل برگزار کنیم. جلسه‌ای را نیز به‌صورت مجازی و با حضور اساتید برخی از دانشگاه‌های مهم عراق و اساتید واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌کنیم که در آن سخنرانان مختلف به تبیین ابعاد این مکتب می‌پردازند. یکی دیگر از برنامه‌های ما هم مربوط به جشنواره «از حماسه تا حماسه» است که این جشنواره دربرگیرنده هفت حماسه از دفاع مقدس تا 22 بهمن است که یکی از حماسه‌هایی که در این جشنواره گنجانده شده، حماسه شهادت و تشییع جنازه تاریخی شهید قاسم سلیمانی است. تا همین امروز نزدیک به 55 هزار پست توسط دانشجویان، اساتید و کارمندان ذیل همین جشنواره در فضای مجازی منتشر شده و حتماً تعداد زیادی محتوا با موضوع حاج‌قاسم سلیمانی هم منتشر خواهد شد.»
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: «پیش‌تر اساتید و دانشجویان در دانشگاه هنرهای اسلامی استاد فرشچیان آثار نقاشی را با موضوع این شهید طراحی کرده بودند و در نظر داریم تا به‌مناسبت هفته بزرگداشت این شهید، کتاب آن را رونمایی کنیم..»
وی خاطرنشان کرد: «نامه‌ای از سوی دانشگاه آزاد اسلامی به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال می‌کنیم و درخواست‌مان این است که بازه زمانی 13 تا 18 دی‌ماه را به‌عنوان هفته بزرگداشت حاج‌قاسم سلیمانی و مکتب مقاومت نام‌گذاری کنند.»ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
  • فراموشی رمز عبور؟